DesktopOK 8.66

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DesktopOK to niewielkie, ale przydatne narzędzie, którego główną funkcją jest utrzymywanie porządku na pulpicie systemu Windows. Program ten pozwala szybko i wygodnie zapisać pozycje wszystkich ikon, znajdujących się na naszym pulpicie.

To niewielkie narzędzie kierowane jest do użytkowników, którzy lubią kiedy na ich pulpicie panuje ład i porządek. Dla wielu z nich istotną kwestią poza tym co znajduje się na pulpicie jest również ułożenie poszczególnych ikon aplikacji, gier czy folderów. DesktopOK pozwala zapisać i w razie potrzeby szybko przywrócić układ elementów na pulpicie, np. kiedy uruchomimy grę w niższej rozdzielczości, a jego zawartość zostanie rozrzucona po ekranie.

Na tym jednak możliwości tego programu się nie kończą. Oferuje on także kilka innych, godnych uwagi funkcji, z pomocą których m.in. przeniesiemy aplikacje z paska zadań do zasobnika systemowego, ukryjemy kursor myszki lub ikony na pulpicie w sytuacji kiedy przez jakiś czas nie korzystamy z komputera, a także wykorzystamy rolkę na myszce do sterowania poziomem głośności dźwięku w komputerze.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

niewielki ale bardzo funkcjonalny; przydatne narzędzia; możliwość autozapisu i autoprzywrócenia układu ikon; posiada wersję portable
nie stwierdziłem
ocena użytkownika
10.05.2020 13:25 • Recenzja do wersji 6.84

Bardzo przydatny program np. dla osób często podłączających dodatkowe monitory lub zmieniających rozdzielczości. Wiadomo że po takich czynnościach Windows się czasem buntuje i sortuje ikony po swojemu. Program kilkoma kliknięciami pozwala przywrócić nam wcześniej zapisany układ zaoszczędzając czasem sporo klikania. Posiada też kilka dodatkowych narzędzi które mogą na uprzyjemnić prace na komputerze. Znikome zużycie zasobów.