Diablo II 1.04

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Diablo II to absolutna klasyka gatunku RPG akcji. Kontynuacja ugruntowała pozycję firmy Blizzard na rynku, a o innych projektach tego typu dalej mawiało się jako tylko o diablopodobnych. Pomimo upływu lat, wielu graczy wciąż lubi wrócić wspomnieniami do tego klasyka, zwłaszcza że producenci zdecydowali się na bardzo długie wspieranie swojego dzieła. Co ważne, tytuł ten, jak na zakurzony, zestarzał się naprawdę godnie.

W stosunku do pierwowzoru, postępy poczyniono na każdym froncie. Do wyboru dostajemy tutaj aż pięć klas postaci, od ukochanego barbarzyńcy, przez amazonkę, czarodziejkę i zdającego się na aury paladyna, po pana nieumarłych, czyli nekromantę. Każdy bohater dysponuje swoimi drzewkami umiejętności oraz polega na nieco innych statystykach podstawowych. Wykorzystuje też przeważnie typowy dla siebie oręż.

Opowieść podzielono na całkiem długie akty, rozgrywające się w różnych zakątkach fikcyjnego mrocznego świata fantasy. Oko w dalszym ciągu przyciągają świetne animacje dwuwymiarowych postaci, mamy coraz to lepszy ekwipunek do zdobycia, a zabawie towarzyszy niezapomniana ścieżka dźwiękowa. Diablo II wysoko postawiło poprzeczkę też jeśli o rozgrywkę sieciową chodzi, stając się wzorem do naśladowania.

Ograniczenia wersji shareware

Wersja testowa pozwala wcielić się w barbarzyńcę i rozegrać sam początek gry, czyli pierwszy akt, oferując nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Oferuje sporo frajdy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!