r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Diplopia, czyli Oculus Rift pomaga leczyć wady oczu

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Oculus Rift rozbudził wyobraźnię niezależnych twórców gier, ale okazuje się, że gogli można używać również do celów leczniczych. Mający lekkiego zeza James Blaha śledził badania w temacie leczenia tego schorzenia, jak też pochodnych, by rozpocząć prace nad projektem Diplopia, grą używaną do rehabilitacji. W kilka dni zgromadził fundusze na realizację swojego szczytnego celu, a zbiórka potrwa jeszcze niecałe dwa miesiące.

W skrócie, chodzi o zmuszenie mózgu do aktywowania i usprawnienia oka (lub obu), z którym mamy problem, poprzez generowanie obrazów specjalnie dla niego. Leczonemu wydawać się może, że bierze udział w partyjce takiego trójwymiarowego Breakouta, lecz Oculus scenę będzie wyświetlał nie tak, jak dla osoby zdrowej, lecz odpowiednio w celach rehabilitacyjnych zmieniony. James zainteresował się tematem po tym, jak dowiedziono, że gry mogą mieć pozytywny wpływ na ludzi. Dotąd przyjmowało się, że podobne schorzenia oczu można skutecznie leczyć tylko do wieku 8-10 lat. Diplopia wykorzystuje dodatkowo sensor Leap.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.