DiskGenius Free DiskGenius Free 5.4.1

Strona główna Windows Narzędzia Partycjonowanie i zarządzanie HDD
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DiskGenius Free (kiedyś Eassos PartitionGuru Free) to bezpłatne i rozbudowane narzędzie do zarządzania dyskami twardymi w komputerze. Program służy do partycjonowania dysków, wykonywania kopii bezpieczeństwa całych partycji, a także do przywracania utraconych danych.

Aplikacja została wyposażona w najważniejsze funkcje umożliwiające wykonywanie niemal wszystkich czynności związanych z partycjami na dowolnym nośniku danych. Program umożliwia między innymi tworzenie, usuwanie, formatowanie oraz ukrywanie partycji, a także idealnie nadaje się do wyszukiwania i odzyskiwania usuniętych woluminów, które zostały utracone w wyniku awarii dysku twardego lub ataku groźnego wirusa.

DiskGenius Free obsługuje niemal wszystkie najpopularniejsze nośniki danych z interfejsem IDE, SCSI, SATA, a także wspiera następujące systemy plików FAT12, FAT16, FAT32, NTFS, EXT2 i EXT3. Poza tym potrafi odzyskać niezbędne dane z macierzy RAID oraz posiada wbudowane funkcje do zarządzania wirtualnymi nośnikami danych (obsługuje Virtual PC, VMware i VirtualBox).

Program posiada narzędzia do weryfikowania i usuwania błędów znajdujących się na dysku twardym. Oprócz tego umożliwia nieodwracalne usuwanie danych, bez późniejszej ich możliwości przywrócenia, a także może posłużyć do tworzenia kopii zapasowej systemu i rozruchowego nośnika USB (wspiera USB-HDD, USB-FDD i USB-ZIP).

Korzystając z tego oprogramowania możemy też odbudować uszkodzony MBR (główny rekord startowy), przekonwertować tablice partycji z MBR do GPT oraz sklonować dowolną partycję i cały dysk twardy. DiskGenius Free przywraca usunięte dane z kosza systemowego lub określonej lokacji na dysku twardym i z uszkodzonej lub nieprawidłowej partycji.

Uwaga!

  • Program dostępny jest za darmo, ale w porównaniu do wersji komercyjnej posiada pewne ograniczenia uniemożliwiające wykonywanie różnych operacji na dysku twardym – tworzenie kopii całej partycji do pliku, odzyskiwanie partycji z dysków USB i GPT oraz przywracanie plików z wirtualnych nośników i USB. Poza tym wyłączono funkcję do tworzenia wirtualnych macierzy RAID.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!