r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dittach: wyszukiwarka załączników w Gmailu jako wygodne rozszerzenie

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Mimo popularności schowków w rodzaju Dropboksa czy Dysku Google, użytkownicy wciąż często dzielą się plikami za pośrednictwem załączników pocztowych. W najpopularniejszej usłudze pocztowej, Gmailu, brakuje jednak wygodnej przeglądarki, dzięki której użytkownik mógłby uzyskać dostęp do całej kolekcji. To się jednak właśnie zmieniło, dzięki prostemu rozszerzeniu do przeglądarki – Dittach.

Dittach dostępne jest jako roszerzenie dla przeglądarki Chrome, bez problemu mogą z niego korzystać także użytkownicy Vivaldiego, lecz nie Opery. Po instalacji programu w przeglądarce, Dittach prosi o zalogowanie się do konta Google. Jedyne uprawnieniem, jakie potrzebne jest do działania to czytanie, wysyłanie i usuwanie e-maili oraz zarządzanie nimi.

Po udanej instalacji, w aplikacji przeglądarkowej Gmaila pojawi się nowy panel boczny, a na nim chronologiczna lista wszystkich załączników, jakie kiedykolwiek zostały wysłane lub odebrane za pośrednictwem poczty Google. Użycie suwaka wyświetli informacje o dacie załącznika. W prawym dolnym rogu możliwe jest przejście do kategorii: po odfiltrowaniu na liście mogą znaleźć się np. tylko pliki PDF, audio, zdjęcia czy dokumenty. Można także zdecydować, czy Dittach wyświetli odebrane, wysłane czy oba rodzaje załączników.

r   e   k   l   a   m   a

Najważniejsze jednak, że Dittach świetnie integruje się z wyszukiwarką Gmaila. Po wpisaniu w nią dowolnej frazy użytkownik zobaczy w Gmailu oczywiście listę odpowiednich maili, jednak na panelu bocznym rozszerzenia pojawią się już wyłącznie pasujące do kryteriów załączniki pocztowe. W ustawieniach programu można uruchomić ciemny motyw oraz zdecydować o ustawieniach przeglądania. Wkrótce pojawi się także możliwość zapisywania odnalezionych załączników na Dropboksie.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.