Do ustawień Windowsa 10 trafia zarządzanie czcionkami

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Do Windowsa 10 trafia uzupełnienie pojawiających się w Sklepie czcionek – ich nowy ekran zarządzania w systemowych ustawieniach. Funkcja obecnie dostępna jest wyłącznie dla insiderów korzystających z kompilacji 17074 (Redstone 4), ale nawet tutaj jak na razie pozostaje ukryta i żeby do niej dotrzeć, jak czytamy na łamach serwisu Thurrott, konieczne jest pogrzebanie tu i tam.

Panel umieszczony został wśród ustawień związanych z personalizacją i zbiera w jednym miejscu informacje o wszystkich zainstalowanych w systemie czcionkach. Prezentowane są w formie listy z podglądem kroju, którą można zawężać na przykład według języków oraz wyszukiwać konkretne kroje. Znajdziemy tu także skrót do Sklepu, w którym dodatkowe kroje są dostępne do pobrania.

W panelu pojawiają się także opcje, których brakuje (przynajmniej póki co) bezpośrednio w Sklepie podczas pobierania nowego zestawu fontów. Otóż w ustawieniach pojawia się możliwość sprawdzenia wybranej czcionki na podglądzie – poprzez samodzielne wpisanie dowolnego tekstu. Można także sprawdzić, jak krój zmienia się w zależności od wielkości.

Zarządzanie czcionkami w ustawieniach, a same czcionki dostępne w Sklepie to nie jedyna tego typu zmiana, która już wkrótce trafi do stabilnej wersji Windowsa 10. Microsoft stara się sukcesywnie umieszczać w Sklepie jak najwięcej elementów, by personalizując system móc ograniczyć się tylko do niego, jako źródła. Już wkrótce znajdziemy więc w nim także możliwość pobierania pakietów językowych.

© dobreprogramy