Dobry rok Onet.pl

Strona główna Aktualności

O autorze

Po raz pierwszy w swojej historii, za pierwsze półrocze 2004 roku, największy i najpopularniejszy polski portal internetowy Onet.pl wypracował zysk netto. Zwykle druga część roku jest lepsza od pierwszej więc szykuje się znakomity rok portalu.

W pierwszym półroczu 2004 r. portal Onet.pl wykazał ponad 2 miliony złotych zysku netto przy EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) na poziomie 8,5 miliona złotych. Jednocześnie Onet.pl w pierwszym półroczu generował stabilne nadwyżki środków pieniężnych wystarczające na finansowanie inwestycji oraz obsługę zadłużenia wobec jednostki dominującej (Grupa Onet.pl SA). W porównaniu do pierwszego półrocza zeszłego roku przychody portalu wzrosły o 59 procent.

Szybko wzrasta znaczenie Internetu jako medium reklamowego. Onet.pl od blisko czterech lat jest nieprzerwanie niekwestionowanym liderem na rynku reklamy internetowej, z udziałem w rynku szacowanym na ponad 40 procent. W pierwszym półroczu 2004 roku, w porównaniu z pierwszym półroczem 2003 roku, liczba reklamodawców wzrosła o ponad 45 procent.

Zestawienie wskaźników popularności jednoznacznie wskazuje na Onet.pl jako na lidera branży internetowej w Polsce. 1,9 miliarda odsłon miesięcznie, wynik osiągnięty w końcu pierwszego półrocza 2004 roku, stawia Onet.pl wśród najczęściej odwiedzanych portali w Europie. Ponad 5,5 miliona osób w Polsce deklaruje, że korzysta co najmniej raz w miesiącu z portalu Onet.pl. Stanowi to 75 procent wszystkich polskich Internautów (Net Track, SMG/KRC, II kwartał 2004). Warto podkreślić, że spośród osób, które choć raz odwiedziły portal, aż 41 procent pozostało jego lojalnymi użytkownikami, czyli takimi, które deklarują korzystanie najczęściej z Onet.pl (Net Track, SMG/KRC, II kwartał 2004).

Niemal każdy polski Internauta zna Onet.pl. Jest to najbardziej znana i rozpoznawana marka polskiego Internetu - znajomość wspomagana marki Onet.pl wynosi powyżej 97 procent, natomiast znajomość spontaniczna 77 procent (Interbus, TNS OBOP, kwiecień-czerwiec 2004).

© dobreprogramy
s