Dolphin 5.0.540

Strona główna Windows Emulatory Konsole
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Dolphin to jeden z najlepszych emulatorów konsol Gamecube, Wii oraz Triforce, za pomocą którego uruchomimy szereg gier dostępnych na te platformy w komputerze klasy PC lub Mac.

Niewątpliwie jedną z największych zalet aplikacji Dolphin jest duża kompatybilność z grami. Za pomocą emulatora możemy odpalić szereg najpopularniejszych tytułów w tym Wii Sports, Super Mario Ghalaxy 1&2, Super Smash Bros Brawl, MEtroid Prime, Donkey Kong Country Returns, The Legend of Zelda: Twilight Princess, Metroid Prime 3: Corruption, New Super Mario Bros. Wii, NGC i setki innych.

Program poza dobrym sklonowaniem możliwości konsol oferuje również szereg dodatkowych funkcji, których nie znajdziemy w oryginalnych urządzeniach. Przede wszystkim użytkownik ma możliwość sterowania w grze za pomocą zewnętrznego pada (Wii Motion Plus, Wiimote, Xbox 360 Pad) lub przy wykorzystaniu myszki i klawiatury, zarządzania zawartością zapisanych stanów gry, wprowadzania kodów, nagrywania sekwencji wideo z prowadzonych rozgrywek czy uruchomienia własnego serwera w celu zagrania online ze znajomymi.

Ponadto emulator umożliwia nam uruchamianie gier w rozdzielczościach HD i Full HD, a nie tylko w natywnym trybie 480p. Z poziomu ustawień programu użytkownik może również wybrać silnik renderujący wideo. Na platformie Windows oddano nam do dyspozycji m. in. DirectX i OpenGL.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ostatnia gra uległa: emulator Dolphin uruchomi wszystkie tytuły dla Nintendo GameCube

30
06.09.2016  •  Adam Golański

Emulator Dolphin można bez przesady nazwać jednym z największych osiągnięć w historii programowania. Software’owe odtworzenie bardzo skomplikowanej sprzętowej architektury konsol Nintendo GameCube i Wii samo w sobie już było czymś wielkim. Ulepszenie tego wszystkiego tak, że na Dolphinie klasyczne gry działają znacznie lepiej, niż na oryginalnym sprzęcie – to graniczy z cudem. A teraz deweloperzy Dolphina zdołali osiągnąć kompletną kompatybilność z całą biblioteką gier GameCube. Dzięki zmianom w nowej wersji na pececie udało się uruchomić 14-letniego klasyka, Star Wars: The Clone Wars. Wydana…

Dolphin 5.0: pełna emulacja Nintendo Wii i GameCube już nie na XP, ale za to na DX12

37
27.06.2016  •  Adam Golański

Nie ma dziś lepszego emulatora konsol niż Dolphin. Autorom tego programistycznego majstersztyku udało się dokonać czegoś niesamowitego – zbudować wirtualne środowisko, w którym gry pisane na Nintendo GameCube i Wii działają i wyglądają lepiej, niż na oryginalnym sprzęcie. Wraz z nowym wydaniem 5.0, które zadebiutowało w ten weekend, te słowa są jeszcze prawdziwsze, niż wcześniej – i to nawet przy uruchomieniu Dolphina na słabszych komputerach. Ponad rok pracy programistów poświęcony był bowiem przede wszystkim optymalizacjom wydajności. Trzeba przyznać, że do tej pory kolejne wydania Dolphina…

Recenzje użytkowników

Duża kompatybilność, jedyny emulator Wii
Wymagający (Ale to emulator WII i GameCube więc to oczywiste)
ocena użytkownika

Dolphin jest jedynym emulatorem Wii. Autorzy ciągle coś robią bo np. w wersji 3.0 były straszne problemy z audio, a w wersji 4.0 są znikome. Polecam 4/5

25.12.2017 22:21 | Recenzja do wersji 5.0.540

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #3 19.03.2018 17:03

Bardzo dobry emulator .
Większość problemów z dźwiękiem można rozwiązać : Config/Audio w Backend Audio wybieramy OpenAL i opóźnienie 20.

  #2 19.12.2017 00:20

Warto wspomnieć, że na całe szczęście pozbyto się bezużytecznego backendu DirectX 12 i deweloperzy postawili na Vulkana. Bardzo dobry ruch z ich strony, po co trzymać DX12 tylko dla Win10, jak Vulkan oferuje te same możliwości na wielu platformach?

Od siebie dodam, że emulator chodzi znacznie lepiej niż PCSX2. Dla testów porównywałem sobie tę samą grę na obu emulatorach (tytuł, który wyszedł na GameCube i PS2). PCSX2 miało poważne problemy z framerate i utrzymywało je w okolicach 15-30 FPS. Natomiast wersja na GameCube pod emulatorem Dolphin trzymała mi stałe 55-60FPS z dodatkowo podkręconą grafiką. Robi wrażenie, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że GameCube to sprzęt podobny mocą (a niektórzy twierdzą, że i lepszy) do PS2, więc zakładam, że lepszy wynik wersji pod GameCube to zasługa lepszego emulatora. I to wszystko pod OpenGL, Vulkan też powinien dać dobrego kopa.

Jeżeli komuś ostały się jakieś gry na GameCube/Wii to naprawdę polecam ogrywać je pod Dolphinem, jeżeli nie macie sprawnej konsoli. A nawet jak macie to i tak warto, bo Dolphin potrafi nieźle podkręcić grafikę i dać lepszą jakość niż GC/Wii może zaoferować. Naprawdę potężnego sprzętu nie trzeba, wspomniany test robiłem na niezbyt mocnej integrze Nvdii. Jak wspomniałem, miałem stałe 55-60FPS z podkręconymi opcjami graficznymi. Jeszcze raz polecam. Podpinacie pada do kompa, komputer do telewizora i macie super tytuły Gamecube/Wii w lepszej jakości niż te konsole są w stanie zaoferować.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #1 18.07.2016 23:01

Pobrałem, zainstalowałem i jestem pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem. Polecam w 100%.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych