r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Doptrix 5.1.0

Strona główna Android Gry Logiczne i karciane

Doptrix to gra logiczna, które choć pełnymi garściami czerpie z Tetrisa to jednak uzupełnia jego model rozgrywki o sporą ilość ciekawych i nowatorskich pomysłów.

Nasze podstawowe zadanie w polega na odpowiednim łączeniu klocków. Gdy zapełnimy nimi całą linię, ta niczym w Tetrisie znika. Doptrix oferuje nam 6 trybów zabawy oraz cztery rodzaje plansz (z czego 2 w wersji darmowej). Poszczególne tryby zmieniają zasady zabawy jednak ich trzon pozostaje niezmienny.

W Doptrix operujemy na dwóch planszach. Główna służy do zbierania wysłanych przez nas klocków. Możemy ją dowolnie obracać, ważne jest jednak zapamiętanie, że plansza nie ma krawędzi. Jeżeli wyślemy jakiś klocek, a ten na swojej drodze nie napotka żadnego innego, przeleci przez planszę, a my stracimy punktu. Na dole ekranu znajduje się pole, z którego wysyłamy elementy. Możemy je dowolnie przesuwać. Poszczególne tryby modyfikują lekko te założenia.

Sporą zaletą gry jest wsparcie dla takich rozwiązań jak Nvidia SHIELD, Sony Xperia Play czy też Google Play Gry. Dzięki nim w Doptrix możemy grać także za pomocą pada, a rywalizacja na punkty ze znajomymi dopinguje do dalszej zabawy. Tytuł w wersji darmowej pozwala na dobrą zabawę oraz zapoznanie się z zasadami. Jeżeli przypadną nam do gustu za niewielką opłatą możemy pozbyć się reklam i odblokować pozostałe plansze.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tetris na weekend: 31 lat, a ta gra wciąż ma się dobrze

17
06.06.2015  •  Anna Rymsza

Mało która gra tak mocno zakorzeniła się w kulturze popularnej jak Tetris (Тетрис). Pierwszy rozrywkowy program komputerowy, eksportowany przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, trafił na komputery Elektronika 60 6 czerwca 1984 roku i od tamtej pory niezmiennie inspiruje, bawi i uczy. Z tej okazji warto przypomnieć sobie klasycznego Tetrisa lub sięgnąć po jedną z gier, których twórcy również inspirowali się kształtami złożonymi z czterech kwadratów. Ale najpierw piosenka. Tak się bowiem składa, że wykonanie melodii Korobiejniki zespołu Ozma…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.