Dragonia Magazine nr 16

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj ukazał się kolejny numer polskiego magazynu użytkowników Otwartego Oprogramowania i systemu Linux Dragonia Magazine.

W najnowszej Dragonii przeczytamy między innymi o polskich aspektach walki o uznanie formatu Office Open XML jako standardu ISO i zapoznamy się z Linux Mint Celena - ciekawą przeróbką dystrybucji Ubuntu z własnymi autorskimi aplikacjami. Prócz tego znajdziemy recenzję najnowszej wersji systemu Mandriva, opis konfiguracji Ubuntu Feisty Fawn (większość poruszonych kwestii jest aktualna także w najnowszym Gutsy Gibbon), i wprowadzenie do obsługi centrum komunikacji Zimbra Collaboration Suite, w skład której wchodzi między innymi serwer poczty, klient webmail i tradycyjny klient pocztowy.

W dalszej części znalazły się między innymi opis programów edukacyjnych, przeglądarek PDF, recenzja darmowego syntezatora mowy Festival, instrukcja partycjonowania dysków w OpenSUSE 10.3 i wprowadzenie do LaTeXa. Programistów zainteresują kursy obsługi baz w konsoli, Mono-develop i C#, programowania w Linuksie i powłoce Bash.

Najnowszy numer Dragonia Magazine można za darmo pobrać ze strony autorów.

© dobreprogramy