CrossOver 16 uruchomi Office 2013 na Maku i Linuksie

CrossOver 16 uruchomi Office 2013 na Maku i Linuksie
Oskar Ziomek

14.12.2016 14:16, aktual.: 14.12.2016 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed użytkownikami systemów uniksopodobnych, którzy chcą korzystać z oprogramowania wydanego tylko na Windowsa, stoją wyzwania związane z jego uruchomieniem. Z pomocą przychodzi wirtualizacja lub aplikacje firm trzecich, stanowiące pomost pomiędzy platformami. Jednym z tego typu rozwiązań jest CrossOver, który powinien zgromadzić wielu zwolenników – o jego możliwościach wspominaliśmy już przy okazji premiery rozwojowej wersji alfa najnowszej odsłony programu. Kilkutygodniowy okres testów dobiegł końca, a na rynku dostępna jest już stabilna wersja CrossOver 16.

Najistotniejszą nowością, w stosunku do poprzednich edycji programu, jest pełna obsługa pakietu biurowego Microsoft Office 2013. Wlicza się w to również bezproblemowy proces aktywacji nowo zainstalowanego programu, do czego można wykorzystać klucz licencyjny lub subskrypcję Office 365.

Twórcy oczywiście nie poprzestali tylko na tym i zmodyfikowali bazę, na której działa aplikacja – od teraz jest to Wine 2.0. Zaimplementowano również wsparcie dla 64-bitowych wersji aplikacji Windowsa z nowymi szablonami dla „butelek” oraz dodatkowym systemem zarządzania. Poprawki obejmują także usunięcie drobniejszych błędów, które można było napotkać podczas działania poprzednich wersji; część z nich dotyczy bezpośrednio pakietu Office, można więc spodziewać bardziej bezproblemowej pracy w tym zakresie.

Chociaż autorzy nie kryją dumy z możliwości ich najnowszego dzieła, planują dalej prężnie je rozwijać. Jak wspomina James Ramey, prezes zespołu CodeWeavers stojącego za CrossOver:Kontynuujemy wysiłki nad rozwojem DirectX11, pracujemy nad obsługą większej liczby gier w Linuksie. CodeWeavers nie przestaje również rozwijać projektu CrossOver dla Androida, który działa już na ChromeOS.

Czy najnowsza wersja CrossOver rozwiąże wszystkie problemy, na jakie dotychczas napotkaliście korzystając z aplikacji Windowsa w macOS-ie lub Linuksie? Czy obsługa Office 2013 zagwarantuje programowi sukces na Maku, pomimo dostępności oficjalnej wersji Office 2016? Jakich programów istniejących od dawna dla Windows brakuje Wam na Linuksie i macOS-ie? Dajcie znać w komentarzach.

CrossOver 16 pobierzecie z naszej bazy oprogramowania na Maka.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)