r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Drawpile 1.0.5

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Drawpile to open source'owe narzędzie do malowania na komputerze, które dostępne jest dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS i umożliwia współdzielenie utworzonych obrazów, a także wieloosobową pracę nad nimi za pośrednictwem Internetu.

Galeria programu

Aplikacja wyposażona została w bardzo prosty i intuicyjny interfejs graficzny zbudowany na bazie biblioteki Qt. Skupia on w sobie zestaw łatwo dostępnych funkcji i narzędzi do szkicowania oraz malowania różnego rodzaju własnych dzieł sztuki. Wśród nich znajdziemy opcje ołówka, pędzla, gumki, selektora kolorów, rysowania linii i podstawowych kształtów, a także dodawania do projektu adnotacji. Użytkownik może dowolnie manipulować atrybutami (wielkość, grubość, przeźroczystość, kolor itp.) każdego z nich.

Dodatkowo Drawpile dysponuje bardziej złożonymi mechanizmami tworzenia obrazów, jakimi są warstwy. To właśnie przy ich użyciu możliwe jest wygodne tworzenie zapierających dech w piersiach, składających się z wielu niezależnych elementów malowideł. Mimo to, funkcjonalnością, która wydaje się być najciekawsza i która zachęca do skorzystania właśnie z tej aplikacji jest możliwość grupowej pracy nad projektami graficznymi. Wystarczy, że jeden z użytkowników utworzy w programie sesję, a reszta do niej dołączy.

Narzędzie pomimo swojej na pierwszy rzut oka dużej prostocie kryje w sobie olbrzymi potencjał. Z jej poziomu możemy w domowym zaciszu tworzyć mini-arcydzieła, ale również wspólnie z współpracownikami rozwiązywać różne zagadnienia poprzez wspólną pracę nad różnymi szkicami, schematami itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.