DroidCam 6.4.1

Strona główna Windows Obsługa urządzeń mobilnych Inne programy dla urządzeń mobilnych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

DroidCam to niewielkie i bardzo proste narzędzie, pozwalające transmitować na komputer obraz wideo z dowolnego smartfonu lub tabletu z systemem Android. Umożliwia ono wykorzystywanie zewnętrznego urządzenia do prowadzenia wideo-rozmów przy użyciu wielu najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Program dostępny jest dla systemów operacyjnych z rodziny Windows oraz Linux. W połączeniu z aplikacją o tej samej nazwie, którą musimy zainstalować na naszym smartfonie/tablecie pozwala przekształcić to urządzenie na kamerkę internetową i wykorzystywać ją do rejestrowania filmików na komputerze lub prowadzenie wideo-rozmów ze znajomymi za pośrednictwem Internetu. Z różnych źródeł użytkownicy informują, że DroidCam współpracuje m.in. z GG, Skype czy Hangout.

Obsługa tego małego narzędzia jest bardzo prosta. W zależności od sposobu połączenia (możliwe połączenia poprzez sieć WiFi/LAN lub kabel USB) użytkownik definiuje jedynie takie parametry jak adres IP urządzenia z Androidem, port do komunikacji, a także czy transmitowany ma być obraz i/lub dźwięk. Z poziomu DroidCam skonfigurujemy również rotację obrazu oraz jego rozdzielczość (od 320x240 do 1280x960p). Program oferuje funkcję automatycznego ostrzenia obrazu, wykorzystywania diody LED do oświetlania kadru oraz zoomowania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty interfejs
Nie lubi USB, a na WiFi zadziała, jak będzie miał ochotę
ocena użytkownika
17.05.2020 11:30 • Recenzja do wersji 6.2.4a

Teoretycznie, patrząc po interfejsie tego programu, jego obsługa powinna być prosta jak użycie cepa. Trzy przyciski i dwa parametry. Praktycznie nie rozwaliło mi sprzętu, ale jest to program, który nie lubi się z moimi ustawieniami, a szczególnie z moim upodobaniem do przesyłania przez USB. Dodatkowo program na Windowsa nie pokazuje się na liście w RevoUninstaller (u mnie siedział w Pliki programów (x86), ale nie kasujcie skrótu na wszelki wypadek). Kilka osób pisze, że im działa, więc pewnie gdzieś działa, ale nie u mnie.

szerokie spectrum zastosowań, prostota obsługi, jakość obrazu.
czasami problemy z instalacją.
ocena użytkownika
22.03.2016 14:10 • Recenzja do wersji 6.0

Interesująca aplikacja, której głównym zadaniem jest wyręczenie użytkownika z konieczności instalacji kamerki internetowej, ponieważ z powodzeniem zastępuje to urządzenie sprawiając że jej funkcje zostają przejęte przez smartfon, tablet lub jakiekolwiek inne urządzenie z systemem Android i wbudowaną kamerką. By nawiązać takie połączenie wystarczy, że połączymy się za pośrednictwem sieci LAN podając adres IP naszego urządzenia. Do tego można dzięki niemu można wybrać odpowiednią, przyciemnić obraz. Wszystko dla naszej wygody. Bardzo dobra alternatywa dla kamerki dla urządzeń mobilnym. Godna polecenia.