DroidCam 6.0

Strona główna Windows Obsługa urządzeń mobilnych Inne programy dla urządzeń mobilnych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DroidCam to niewielkie i bardzo proste narzędzie, pozwalające transmitować na komputer obraz wideo z dowolnego smartfonu lub tabletu z systemem Android. Umożliwia ono wykorzystywanie zewnętrznego urządzenia do prowadzenia wideo-rozmów przy użyciu wielu najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Program dostępny jest dla systemów operacyjnych z rodziny Windows oraz Linux. W połączeniu z aplikacją o tej samej nazwie, którą musimy zainstalować na naszym smartfonie/tablecie pozwala przekształcić to urządzenie na kamerkę internetową i wykorzystywać ją do rejestrowania filmików na komputerze lub prowadzenie wideo-rozmów ze znajomymi za pośrednictwem Internetu. Z różnych źródeł użytkownicy informują, że DroidCam współpracuje m.in. z GG, Skype czy Hangout.

Obsługa tego małego narzędzia jest bardzo prosta. W zależności od sposobu połączenia (możliwe połączenia poprzez sieć WiFi/LAN lub kabel USB) użytkownik definiuje jedynie takie parametry jak adres IP urządzenia z Androidem, port do komunikacji, a także czy transmitowany ma być obraz i/lub dźwięk. Z poziomu DroidCam skonfigurujemy również rotację obrazu oraz jego rozdzielczość (od 320x240 do 1280x960p). Program oferuje funkcję automatycznego ostrzenia obrazu, wykorzystywania diody LED do oświetlania kadru oraz zoomowania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szerokie spectrum zastosowań, prostota obsługi, jakość obrazu.
czasami problemy z instalacją.
ocena użytkownika

Interesująca aplikacja, której głównym zadaniem jest wyręczenie użytkownika z konieczności instalacji kamerki internetowej, ponieważ z powodzeniem zastępuje to urządzenie sprawiając że jej funkcje zostają przejęte przez smartfon, tablet lub jakiekolwiek inne urządzenie z systemem Android i wbudowaną kamerką. By nawiązać takie połączenie wystarczy, że połączymy się za pośrednictwem sieci LAN podając adres IP naszego urządzenia. Do tego można dzięki niemu można wybrać odpowiednią, przyciemnić obraz. Wszystko dla naszej wygody. Bardzo dobra alternatywa dla kamerki dla urządzeń mobilnym. Godna polecenia.

22.03.2016 14:10 | Recenzja do wersji 6.0

Komentarze

0 nowych
  #7 29.05.2018 18:57

@Bart Em (niezalogowany): cześć. musisz wlączyć w ustawieniach telefonu debugowanie

soulfly777kris   3 #6 21.01.2018 22:33

@Bart Em (niezalogowany): "Stanowczo nie polecam" Serio, bo Tobie coś nie zadziałało to stanowczo odradzasz, czy to nie przypadkiem lekka przesada ?
Mi działa i stanowczo polecam i co Ty na to ?

  #5 08.01.2018 00:26

Stanowczo nie polecam. Po zainstalowaniu działa tylko po wifi a gdy chcę się połączyć za pomocą USB wyskakuje mi błąd że nie może znaleźć droidcam.exe i że pewnie je gdzieś przesunąłem. Nie ruszałem programu. Jeżeli ktoś ma podobny program do polecenia to zapraszam bo ten mi nie chce działać nawet po reinstalacji.

Dementor   38 #4 22.03.2016 14:15

@Guest;) (niezalogowany): Najlepiej pobierać programy oficjalnie ze strony producenta https://www.dev47apps.com/droidcam/windows/

  #3 21.01.2015 20:16

Bardzo nie polecam. Apka nie działała, a po deinstalacji jej pozostałości uprzykrzają mi życie. System ciągle widzi droidcam kamery i mikrofon, przez co muszę wszystko ręcznie ustawiać

Lubieerror   10 #2 24.11.2014 19:19

@Guest;) (niezalogowany): Prawdopodobnie jest to tkzw. false-positive.
Antywirusy nie są nieomylne i czasami wskazują "czyste" pliki jako zainfekowane (miałem tak, m.in. jak kolega przesłał mi napisany przez niego program). //Oczywiście należy pamiętać, że takie sytuacje często zdarzają się w 2-gą stronę, więc mimo wszystko należy uważać gdzie się wchodzi, co pobiera i co uruchamia.

  #1 24.09.2014 23:16

Nie wiem może to tylko pomyłka ale Panda Antivirus wykrywa masz programik i blokuje jako wirusa ;) nie miła niespodzianka bo do tej pory uważałem waszą strone internetowych za jedną z najlepszych :)