r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DroneRadar 1.6.583

Strona główna Android Rozrywka i hobby Inne programy dla hobbystów

DroneRadar to aplikacja, która stanowi odpowiedź na coraz większą popularność dronów w Polsce. Program ma pomóc użytkownikom dronów w zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas używania tego typu urządzenia.

Aplikacja DroneRadar działa optymalnie, gdy w smartfonie lub tablecie włączony jest dostęp do GPS. Wtedy dane są najbardziej precyzyjne, a przecież właśnie o precyzję informacji o geolokalizacji chodzi w tego typu programie. Aplikacja jest pomyślana jako część większej społeczności, a jednocześnie baza danych. Dzięki niej sprawdzimy, czy na danym obszarze możliwe są loty dronem, można też zgłosić naszą pozycję i odbywany lot. Wtedy należy skorzystać z opcji Check-in w aplikacji, a system poinformuje innych użytkowników DroneRadar o przelocie drona. Granica obszaru wytyczonego za pomocą czek-ina to promien 500 metrów i wysokość 150 metrów.

DroneRadar to też baza informacji o tym, czy w danej chwili na danym obszarze można używać drona. Program dzieli je na trzy kategorie. Zielona oznacza, że można latać, ale do wysokości 150 metrów. Żółta wskazuje, że występują ograniczenia i wyświetla numer telefonu do odpowiednich służb odpowiedzialnych za zarządzanie przestrzenią powietrzną. Czerwony zaś informuje, że występuje całkowity zakaz używania maszyn takich, jak drony.

Ponadto, w aplikacji DroneRadar znajdziemy zestaw dobrych praktyk dotyczący używania takich urządzeń i reguły dotyczące bezpiecznego pilotowania drona.

Program jest dostęny za darmo i nie wyświetla reklam.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.