Druga beta Xfce 4.6

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna testowa wersja lekkiego środowiska graficznego Xfce. Projekt wkracza powoli w fazę zamrożenia, natomiast prace nad nim skupiają się na poprawie znalezionych błędów. Jeśli nie pojawiają się żadne poważne błędy, jeszcze w tym roku spodziewać możemy się premiery finalnej wersji 4.6.

Dodano obsługę skrótów klawiaturowych dla menedżera okien xfwm4, w tym dla już istniejących konfliktów. W menedżerze sesji zaimplementowano panel ustawień, automatycznie uruchamia on też ponownie aplikację, wskutek jej nieoczekiwanego zamknięcia. Klient okna z kolei zapisuje ustawienia na ich temat, na wypadek awarii.

Pojawiło się wsparcie dla przechodzenia w stan blokady i hibernacji poprzez HAL. Menedżer ustawień posiada opcję umożliwiającą włączenie ustawień klawiatury, a thunar pozwala na zmianę tapety pulpitu za pomocą prawego przycisku myszy. Wprowadzono też podział na podkategorie Audio i Wideo w submenu Multimedia, a także zaktualizowano tłumaczenia.

Wersja Beta 2 to nadal niestabilne wydanie, przeznaczone wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników. Paczki dla poszczególnych dystrybucji i kod źródłowy można pobrać ze strony twórców, na której dostępna jest także szczegółowa lista zmian.

© dobreprogramy

Komentarze