Paranoid Android 4.0 beta z nowym systemem kafelków szybkich ustawień

Paranoid Android 4.0 beta z nowym systemem kafelków szybkich ustawień

Paranoid Android 4.0 beta z nowym systemem kafelków szybkich ustawień
Tomek Kondrat
22.01.2014 09:58

Custom ROM-y, czyli nieoficjalne modyfikacje Androida stworzone przez społeczność, cieszą się rosnącą popularnością wśród użytkowników tego systemu. Jednym z najpopularniejszych custom ROM-ów jest Paranoid Android, znany także jako AOSPA. Modyfikacja zdobyła popularność dzięki HALO oraz PIE, które uzupełniają dość ubogie w funkcje AOSP — oprogramowania serwowanego bezpośrednio przez Google.

Paranoid Android wraz z wprowadzeniem wersji 4.0 zyskał kilka ciekawych funkcji, takich jak możliwość swobodnego modyfikowania kafelków szybkich ustawień, które dostępne są po opuszczeniu belki statusu. Od teraz w łatwy sposób użytkownicy mogą zmieniać kolejność kafelków, dodawać nowe oraz przechodzić między kilkoma trybami np. komórkowej transmisji danych, przeciągając palcem wzdłuż kafelka.

Obraz

AOSPA w wersji 4.0 przynosi również usprawnień związanych z tak zwanym Immersive Mode, polegającym na zmaksymalizowaniu powierzchni roboczej poprzez ukrycie belek statusu oraz nawigacji. Twórcy ROM-u dodali możliwość ustalenia, która z belek ma zostać ukryta automatycznie. Fanów zabezpieczeń i prywatności powinno ucieszyć wprowadzenie niezależnych haseł do ekranu blokady i szyfrowania telefonu. Ma to na celu jak największe utrudnienie dostępu do danych zgromadzonych na telefonie lub tablecie. Ostatnią i prawdopodobnie najmniejszą zmianą, jest użycie nowej animacji startowej.

AOSPA nie jest może tak popularny jak CyanogenMod, jednak zastosowane w nim rozwiązania mogą się podobać. Deweloperzy kładą duży nacisk na to, żeby ich projekt był innowacyjny, co z pewnością ma miejsce. Paranoid Android można pobrać na najpopularniejsze urządzenia z serii Nexus z oficjalnej strony projektu. Nieoficjalne porty można znaleźć na forach internetowych takich jak XDA czy RootzWiki. Trzeba pamiętać, że ROM znajduje się w fazie beta i mogą wystąpić drobne niedogodności i błędy, które z pewnością zostaną wyeliminowane w wersji stabilnej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)