HarmonyOS 2.0 na horyzoncie. Beta dostępna w pierwszych smartfonach Huawei

HarmonyOS 2.0 na horyzoncie. Beta dostępna w pierwszych smartfonach Huawei

Huawei rozwija system HarmonyOS, fot. Getty Images
Huawei rozwija system HarmonyOS, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
17.12.2020 13:07

HarmonyOS 2.0, czyli autorski system firmy Huawei mogący w przyszłości wyprzeć Androida z urządzeń tej marki, jest już dostępny dla pierwszych modeli. Na początek chodzi wyłącznie o testową wersję beta, a dostępność okrojona jest do Chin, kilku smartfonów i jednego tabletu, ale jest potwierdzeniem, że Huawei nie zapomniał o HarmonyOS i system dalej jest rozwijany.

Huawei HarmonyOS 2.0 jest dostępny dla modeli P40, P40 Pro, Mate 30, Mate 30 Pro oraz tabletu MatePad Pro. Co istotne, użytkownicy którzy zdecydują się na instalację bety systemu w swoich sprzętach, będą mogli łatwo zrezygnować z jej dalszego testowania i wrócić do Androida (w tym przypadku z nakładką EMUI 11).

Na pierwszy rzut oka HarmonyOS 2.0 nie różni się znacznie od Androida z nakładką Huawei, a niewprawne oko może mieć nawet problem, by odróżnić obydwa systemy. HarmonyOS potrafi bowiem także uruchamiać aplikacji stworzone z myślą o Androidzie, a większość różnic można znaleźć "pod maską". Testowe SDK HarmonyOS 2.0 trafiło do twórców we wrześniu bieżącego roku.

HarmonyOS był po raz pierwszy prezentowany przez producenta w drugiej połowie ubiegłego roku podczas Huawei Developer Conference 2019. Wcześniej autorski system firmy Huawei był także znany pod nazwą Hongmeng.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)