r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Edge się zawiesił, więc Microsoft kontynuował prezentację w Chromie

Strona główna Aktualności

O autorze

Ciekawa sytuacja miała miejsce podczas jednej z prezentacji możliwości pakietu Microsoft Azure. W trakcie pokazu Microsoft Edge odmówił posłuszeństwa, więc aby nie przedłużać spotkania, prezentujący zainstalował w komputerze Chrome'a i w nim kontynuował pokaz. Wszystko zdarzyło się pod koniec września, ale dopiero teraz zostało zauważone i nagłośnione przez zagraniczne media.

Problem pojawił się, kiedy doszło do prezentacji maszyn wirtualnych. Edge nie poradził sobie z wyświetleniem ich listy, a później nie zareagował na przycisk wstecz. Być może podobne problemy były dobrze znane wcześniej, bowiem prezentujący nie zastanawiał się długo i rozpoczął pobieranie Chrome'a: Uwielbiam, kiedy demonstracje się nie powodzą (...) kiedy tak tu sobie rozmawiamy, zainstaluję w międzyczasie Chrome'a.

Widownia zareagowała oczywiście śmiechem, kiedy prezentujący kontynuował instalację i celowo odznaczył zgodę na udostępnianie statystyk i raportów: Nie pomożemy Google'owi się ulepszać. Cała sytuacja zaczyna się w 37 minucie:

r   e   k   l   a   m   a

W związku z całym wydarzeniem w Sieci zaczęły się pojawiać masowe, uszczypliwe komentarze sugerujące, że Microsoft wreszcie oficjalnie pokazał, do czego świetnie nadaje się Edge, a chodzi oczywiście o pobranie instalatora przeglądarki konkurencji. Co by nie mówić, sytuacja z jednej strony jest śmieszna, ale z drugiej rzeczywiście stanowi istotny problem – brak możliwości zaprezentowania usługi Azure z powodu wieszającego się Edge'a to spora wpadka Microsoftu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.