r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Edge używany na ponad 330 mln urządzeń. To dwa razy więcej niż przed rokiem

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft Edge, czyli nowa domyślna przeglądarka Windowsa, pojawiła się wraz z „Dziesiątką” i miała nie tylko pokonać Internet Explorera, ale także nawiązać walkę z Google Chrome. To jednak się nie udało, a Edge wciąż jest daleko w tyle, zostając nawet za Safari. Jednakże Microsoft chwali się wynikami, ogłaszając, że obecnie ich nowa przeglądarka używana jest na ponad 330 mln urządzeń każdego miesiąca.

Według raportu Microsoftu, Edge w ciągu roku podwoił swoją popularność. Chodzi o liczbę urządzeń na których używana jest przeglądarka, których, jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji Edge Web Summit 2017, ma być 330 milinów miesięcznie. To ponad dwa razy więcej niż w kwietniu 2016 roku, wówczas raport mówił o 150 mln urządzeń, których użytkownicy korzystają z Edge’a.

Jeśli faktycznie Edge ma 330 mln, to oznacza, że używany jest przez większość osób korzystających z Windows 10. Najnowszy system Microsoftu według danych z maja tego roku, znalazł się na 500 mln urządzeń – komputery, Xbox One i Windows 10 Mobile. Jak te wyniki mają się to konkurencji? Według Google, Chrome znalazł się na 2 mld urządzeń, licząc wszystkie platformy.

r   e   k   l   a   m   a

Wyniki podawane przez producentów przeglądarek już znamy. Przejdźmy jednak do statystyk publikowanych przez StatCounter, które dotycząca udziałów na rynku. Według nich, licząc wszystkie platformy, Chrome ma prawie 55% udziałów, drugie jest Safari z 14,88%, trzecie miejsce należy do UC Browser, a Firefox znalazł się na czwartej pozycji z wynikiem 5,9%. Z kolei sytuacja Edge’a wygląda naprawdę słabo, ma on bowiem zaledwie 1,8% rynku, będąc nawet za przeglądarką Samsung Internet.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.