reklama

Elive 1.8.8 z udoskonalonym procesem uruchamiania

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna testowa wersja dystrybucji Elive, pozwalającej w prosty i szybki sposób zapoznać się z ciekawym, ale mało popularnym, menadżerem okien Enlightenment.

Najnowsze wydanie Elive eliminuje przede wszystkim dwa poważne problemy z prawidłowym działaniem systemu. Pierwszy z nich dotyczy ustawień myszy. Drugi jest związany z ponownym konfigurowaniem ustawień sieci. Jedną z ciekawszych nowości jest także rozbudowanie opcji rozruchu, dzięki czemu możliwa jest teraz zmiana urządzenia, z którego komputer ma zostać uruchomiony, już podczas procesu bootowania. W przypadku wystąpienia problemów w trakcie uruchamiania komputera z nośnika USB bądź poprzez płytę CD/DVD, użytkownik będzie mógł zresetować go z CD, a następnie - tuż przed rozpoczęciem programu init - wyłożyć ją, po czym umieścić klucz USB z dystrybucją w celu kontynuowania procesu uruchamiania.

Środowisko E17 zaktualizowano do ostatniej dostępnej wersji w SVN, a dodatki wskazujące obecny stan baterii, czy temperatury podzespołów, pojawiają się jedynie w momencie, gdy komputer jest w stanie je obsłużyć. Zawarty menadżer plików obsługuje pliki zapisane w XCF - natywnym formacie GIMPa. Udoskonalono również odmontowywanie i montowanie urządzeń. Całość pracuje pod kontrolą jądra 2.6.25.16.

Szczegółowa lista zmian jest dostępna na stronach twórców. Obraz płyty CD można pobrać z jednego z oficjalnych mirrorów, pamiętać jednak należy, że jest to wydanie niestabilne, może zawierać błędy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama