Fall Creators Update z udoskonalonym formatowaniem logu Windows Update

Fall Creators Update z udoskonalonym formatowaniem logu Windows Update

Fall Creators Update z udoskonalonym formatowaniem logu Windows Update
Oskar Ziomek
11.10.2017 21:27, aktualizacja: 12.10.2017 08:45

Aktualizacja systemu Windows 10 do Fall Creators Update tuż za rogiem: premiera 17 października, a już teraz do wybranych Insiderów trafiają kompilacje niemal gotowe do wydania dalej. Wraz z aktualizacją pojawia się wiele nowości, a wśród nich między innymi takie drobiazgi jak udoskonalenie formatowania logów Windows Update, które wprowadzone zostały wraz z premierą Windowsa 10.

O nowościach w zakresie formatowania logów Microsoft poinformował na swoim blogu. Po modyfikacji, do poprawnego wyeksportowania czytelnego pliku nie będzie już potrzebny bieżący dostęp do Internetu, aby pobrać niezbędne do odczytania danych symbole debugowania, co w wielu sytuacjach może ułatwić korzystanie z narzędzia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto przypomnieć, że przed Windowsem 10 te same pliki przechowywane były w prostych plikach tekstowych. Później nastąpiła zmiana i przechowywanie w plikach binarnych, ale jak wspomniano wyżej, kłopotem okazywały się właśnie symbole, bez których nie było możliwości wyciągnięcia z wygenrowanych w PowerShellu logów jakichkolwiek sensownych informacji.

Zmiana wchodzi do Windowsa wraz z wersją 1709, ale już teraz dostępna jest w wersjach testowych dla Insiderów. Korzystanie z funkcji nie uległo zmianie. Wciąż korzystać należy z polecenia Get-WindowsUpdateLog, udogodnieniem jest tylko zmiana pod maską, po której symbole nie muszą być już pobierane z Sieci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)