Emacs for Mac OS X Emacs for Mac OS X 25.2

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
Pob​ierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Emacs for Mac OS X to kompilacja dla systemu OS X edytora tekstu GNU Emacs, znanego z ogromnej elastyczności, z wbudowanym interpreterem języka Emacs Lisp (dialekt Lispa).

Emacs został wyposażony w możliwość kolorowania tekstu i składni na podstawie zawartości, co jest szczególnie przydatne przy pracy z kodem źródłowym. Unicode jest obsługiwany dla niemal każdego języka, w jakim można pisać.

Emacs ma także możliwość instalowania rozszerzeń, wśród których znajdziemy klienta poczty, czytnik wiadomości, kalendarz, interfejs do debuggera, planer projektów, implementację Tetrisa i wiele innych.

Emacs ma prosty interfejs graficzny, ale by w pełni wykorzystywać jego możliwości lepiej zapoznać się z instrukcją i skrótami klawiszowymi, z których pomocą można wykonać nawet bardzo skomplikowane operacje z użyciem wyrażeń regularnych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!