Sailfish X: Sailfish OS może już zastąpić Androida na Xperii X

Strona głównaSailfish X: Sailfish OS może już zastąpić Androida na Xperii X
11.10.2017 17:51
Sailfish X: Sailfish OS może już zastąpić Androida na Xperii X

Na tegorocznych targach MWC zaprezentowano pierwsze egzemplarze smartfonu Sony Xperia X z zainstalowanym Sailfishem OS. Zapowiedziano wówczas, że ta atrakcyjna pod względem wyglądu alternatywa dla Androida, trafi na wybrane smartfony z linii Xperia. Właśnie pojawił się Sailfish OS dla modelu Xperii X.

bEErNyOJ

Sailfish X to Sailfish OS ze wsparciem dla Xperii X. To obecnie jedyny smartfon Sony, który jest oficjalnie wspierany przez fińską firmę Jolla. Cieszy się on popularnością przede wszystkim wśród użytkowników skupionych wokół Linuksa. Wykorzystywane są standardowe biblioteki i narzędzia GNU, a dotykowy interfejs obsługiwany jest przez bibliotekę Qt.

Get ready for Sailfish X

Na stronie Sailfish X przeczytamy, że to właśnie Sony Xperia X jest obecnie najlepszym urządzeniem wspierającym Sailfish OS-a. Xparia X ma wydajną specyfikację, wysoką jakość kamer i dobry wyświetlacz oraz atrakcyjne wzornictwo. Zanim jednak zainstalujemy nowy system, musimy wiedzieć, że nie udało się jeszcze wyeliminować wszystkich niedociągnięć. Nie działa Bluetooth, wybrane czujniki, odcisk palca i radio FM.

bEErNyOL

Obecna wersja przeznaczona jest przede wszystkim dla deweloperów oraz testerów. Dodatkowo do zainstalowania tego mającego wiele wspólnego z Linuksem mobilnego systemu, potrzebny będzie komputer z… Windowsem. Po testach i dopracowaniu oraz usunięciu błędów, najpewniej Sailfish OS zapewni wsparcie dla wszystkich funkcji i będzie można z niego komfortowo korzystać na Xperii X.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEErNyPH