r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Entertainer - MediaCenter w Linuksie

Strona główna Aktualności

Entertainer to bardzo ciekawa aplikacja pozwalająca na przekształcenie domowego PC funkcjonującego w oparciu o system Linux w prawdziwe MediaCenter.

Program aktualnie dostępny jest w wersji 0.1, nie jest to jednak równoznaczne z tym, że jego funkcjonalność jest znikoma o czym można przekonać się oglądając filmik demonstrujący jego możliwości. Entertainer został napisany w języku Python i można go z powodzeniem wykorzystywać w takim środowisku graficznym jak GNOME czy XFce. Samo MediaCenter wykorzystuje również takie aplikacje jak GStreamer, SQLite, pyIMDBb i iNotify.

Do najważniejszych cech Entertainer zaliczyć należy możliwość sprawdzania pogody, oglądania filmów i serialów telewizyjnych z dysku twardego lub dysku podlinkowanego w sieci, odsłuchiwania muzyki, przeglądania zdjęć w trybie pełnoekranowym czy czytania informacji z ulubionych serwisów za pośrednictwem kanałów RSS. Dodatkową zaletą Entertainer jest opcja pozwalająca na tworzenie własnych motywów graficznych.

Więcej informacji na temat Entertainer znaleźć można na stronie projektu, na której udostępniono również sam program do pobrania. Przed uruchomieniem aplikacji należy pamiętać, że projekt jest jeszcze w początkowej fazie rozwoju i mogą występować pewne błędy podczas korzystania z MediaCenter.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.