Gamebuntu do grania na Linuksie. Ma pomóc w przesiadce z Windowsa

Gamebuntu do grania na Linuksie. Ma pomóc w przesiadce z Windowsa

Gamebuntu w akcji
Gamebuntu w akcji
Źródło zdjęć: © Gamebuntu
Karolina Kowasz
07.12.2021 15:06

Granie na Linuksie od dawna jest kontrowersyjnym tematem. Na rynku pojawiła się jednak aplikacja Gamebuntu, która ma rozprawić się z mitem problematycznego uruchamiania gier i ułatwić przesiadkę na system Linux wszystkim tym, którzy dalej się wahają.

Gamebuntu, jak obiecuje główny opiekun projektu, Rudra Saraswat, ma pomóc nowicjuszom przesiadającym się na Linuksa zbudować gotową do gry konfigurację Ubuntu na swoich komputerach. Aplikacja samodzielnie instaluje wiele komponentów, które mają być niezbędne do bezproblemowej rozgrywki.

Swobodne granie na Linuksie

Serwis 9to5Linux przeprowadził wstępne testy aplikacji. Poprzez instalację Gamebuntu, na systemie operacyjnym testera pojawiły się takie programy jak Steam, oraz szereg niezbędnych narzędzi jak OBS Studio, Lutris, PulseEffects, Wine czy Heroic Launcher.

Co ważne, Gamebuntu zatroszczyło się także o aspekty związane ze sterownikami graficznymi. Gracz nie musi więc doinstalowywać kolejnych pakietów do swojego systemu, wszystko co mogło być koniecznie do bezproblemowego uruchamiania gier zostało już zawarte w instalatorze aplikacji.

Bezproblemowość była zresztą głównym motywem twórcy. Rudra Saraswat przekazał, że Gamebuntu jest dedykowane przede wszystkim nowym użytkownikom przechodzącym z systemu Windows, którzy chcą dalej grać w swoje ulubione tytuły na Ubuntu.

Instalacja Gamebuntu

Ponieważ aplikacja nadal jest w fazie rozwoju, można ją pobrać bezpośrednio z Githuba projektu bądź korzystając z komendy sudo snap install. Zainteresowane osoby mogą także dołączyć do jej rozwoju i zgłosić błędy czy konieczność poprawek do głównej gałęzi Gamebuntu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)