EuroFont 2.5

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawił się na rynku bardzo sprytny programik będący ulepszeniem standardowego sterownika klawiatury dla Windows. EuroFont 2.5 pozwala na uzyskanie polskich liter oczywiście poprzez klasyczne rozwiązanie - pr. ALT + litera ale oferuje również nowe rozwiązanie, którego nie sposób przecenić gdy z jakichś powodów zmuszeni jesteśmy stukać w klawisze tylko jedną ręką. Rozwiązaniem jest wykorzystanie klawisza akcent [`] znajdującego się pod [Esc], wystarczy wcisnąć "akcent", a potem literę będącą łacińskim odpowiednikiem naszego ogonka. Oczywiście "akcent" nie staje się nie osiągalny wystarczy stuknąć w klawisz dwa razy i [`] się pojawi.

Rozwiązanie to jest również przydatne dla posiadaczy notebooków wyposażonych w tylko jeden klawisz [Alt]. Dodatkowym atutem sterownika jest możliwość uzyskania polskich liter w programach, w których dotychczas było to nie możliwe np.: Quark, Photoshop 5, Netscape - brak litery "ś" czy choćby opisywanym ostatnio przez nas znakomitym programie pocztowym IncrediMail. Dzięki nakładce uzyskamy również inne ważne znaki bezpośrednio z klawiatury (symbol Euro [?], promil [?], copyright [Š], all rights reserved [Ž], trademark [T], paragraf [§]).

Sterownik jest darmowy, zajmuje kilka kB i łatwo go odinstalować. Zapraszamy na stronę producenta: www.windows.online.pl/akcent.htm

© dobreprogramy
s