Excel Viewer

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Najnowsza wersja bezpłatnej przeglądarki Microsoftu umożliwiającej otwieranie i drukowanie dokumentów stworzonych w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

Najnowsza wersja Excel Viewer umożliwia otwieranie plików stworzonych w programie Excel 2007, a także w wersjach 2003, 2002 (XP), 2000 i 97. Przeglądarka wydaje się idealnym uzupełnieniem w przypadku korzystania z konkurencyjnych pakietów (np. pakietu OpenOffice), nie zawsze oddają one bowiem oryginalny wygląd dokumentów. Przy pomocy przeglądarek można także sprawdzać czy stworzony w konkurencyjnym programie dokument będzie poprawnie odczytywany przez użytkowników oprogramowania Microsoft.

Przeglądarka ta pracuje tylko pod kontrolą Windows XP/Vista i Windows Server 2003.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Niewielki (jak na Microsoft), nie zabiera za dużo zasobów. Prosty i przejrzysty interfejs - zwłaszcza dla tych co lubią wstążkę
Nie obsługuje makr
ocena użytkownika
24.07.2016 20:01

Dla osób których nie stać bądź nie chcą zakupywać pakietu office od Microsoftu są świetne darmowe alternatywy takie jak Libre Office czy Open Office. Pomimo, że pakiety te działają świetnie zdarza im się, że niepoprawnie importują dane lub formatowanie z Pakietu Microsoftu. Największą bolączką są właśnie dane z Microsoft Excel. Arkusz Microsoftu umożliwia tworzenie bardzo skomplikowanych powiązań pomiędzy danymi, wykresami itp, z którymi wspominane darmowe pakiety Office nie radzą sobie prawidłowo.

Tutaj właśnie wchodzi na scenę Excel Viewer, który świetnie odczytuje takie pliki zachowując wszelkie odwaniania czy formuły,. W końcu ta przeglądarka jest tworzona przez producenta Excela. Niestety Viewer nie odczytuje poprawnie makr, przez w niektórych przypadkach jest nieużyteczna.

Jednakże, przeglądarkę ta mogę w pełni polecić, co prawda nie ma tam możliwości edycji danych ale można w niej podglądnąć arkusz, wydrukować go czy w końcu skopiować dane i łatwo przenieść do innego arkusza kalkulacyjnego (np CALC'a)