FIG (Floating Islands Game)

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

To platformowa gra logiczna z bardzo sympatyczną oprawą audiowizualną. Kierujemy poczynaniami mało zaradnego człowieczka, któremu przy pomocy odpowiednich kliknięć naszej myszki należy utorować drogę do domu. Wiedzie ona przez 2 światy, każdy z nich składa się z 3 wysp, te zaś z 5 układów - jakby nie liczyć bohater ma naprawdę daleko. Sama odległość to jednak nie główna przeszkoda, poszczególne plansze kryją w sobie bowiem różnego rodzaju zagadki, niespodzianki oraz zręcznościowe utrudnienia. Nie ma jednego, sprawdzonego i słusznego sposobu na przebycie wszystkich poziomów. Za każdym razem przyjdzie nam mocno popracować głową zanim znajdziemy schemat działań otwierający nam wyjście z konkretnej planszy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

grafika i dźwięk, poziom trudności, alternatywne sposoby ukończenia etapów
brak
ocena użytkownika
29.03.2016 14:21

Bardzo fajna i ciekawa platformówka. Wszystko co musimy zrobić to ułatwić drogę naszemu bohaterowi. Plus za grafikę i dźwięk. Podział na światy, wyspy i rundy trochę zbędny. Nie jest to też gra gdzie budujemy most dla naszego bohatera, często po rozpoczęciu etapu potrzeba kilku prób i błędów aby zobaczyć jakie mamy ułatwienia do dyspozycji. Gra fajna choć bardzo krótka.