r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook w końcu naprawdę usuwa zdjęcia

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Zdjęcia oznaczone do skasowania na Facebooku w końcu zostaną naprawdę skasowane i znikną z Sieci. Zdjęcia oznaczone do usunięcia w 2009 roku i śledzone przez ponad 3 lata przez media nareszcie zaczęły znikać z serwerów firmy Zuckerberga.

Zdjęcia oznaczone do skasowania przez użytkowników rzeczywiście znikały z galerii, ale nadal były dostępne dzięki bezpośrednim odnośnikom... przez ponad trzy lata. Sytuacja zaczęła ulegać zmianie w lutym tego roku. Najnowsze obserwacje wskazują, że zdjęcia trwale znikają z serwerów CDN (Content delivery network) Facebooka w ciągu dwóch dni od oznaczenia do usunięcia.

Zmiana zaszła dzięki zmianom w polityce prywatności Facebooka i dzięki odpowiednim modyfikacjom infrastruktury. Facebook gwarantuje, że odnośniki do zdjęć będą aktywne maksymalnie 30 dni od usunięcia, a w wielu przypadkach wygasną dużo szybciej. To jednak marne pocieszenie, zwłaszcza jeśli porównamy wynik Facebooka z Twitterem czy Flickrem — tam zdjęcia znikają z CDN w ciągu kilku sekund.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.