FanCtrl FanCtrl 1.2.1a

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FanCtrl to niewielkie narzędzie stanowiące alternatywę dla popularnego SpeedFana. Kierowane jest ono do użytkowników Windowsa i umożliwia wygodne kontrolowanie prędkości wentylatorów zamontowanych w naszym komputerze.

Opisywany program nie należy do skomplikowanych. Po uruchomieniu wyświetla temperatury dla kluczowych podzespołów komputera na bazie odczytów z sensorów. Użytkownik posiada możliwość zmiany ich nazwy w celu lepszej identyfikacji w przyszłości. FanCtrl wyświetla także informacje o prędkości poszczególnych wentylatorów i umożliwia jej modyfikację, np. w celu wyciszenia pracy komputera lub obniżenia temperatury danego podzespołu - procesora czy układu GPU.

Narzędzie FanCtrl udostępnione zostało w formie przenośnej (tzw. portable). Oznacza to, że nie jest wymagana jego instalacja w systemie i gotowe jest ono do użycia tuż po pobraniu.

Kluczowe cechy narzędzia:

  • aplikacja do monitorowania prędkości wentylatorów
  • umożliwia zmniejszenie lub zwiększenie prędkości wentylatorów
  • informuje o temperaturze poszczególnych podzespołów komputera
  • za darmo i w wersji przenośnej

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!