Google Chrome: Tryb Incognito zadba o prywatność. Funkcja blokowania kart

Tryb Incognito Google Chrome
Tryb Incognito Google Chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy

13.08.2021 07:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tryb Incognito w Google Chrome otrzyma nowy tryb. Funkcja blokowania kart działa już na urządzeniach z iOS, zanim jednak trafi na Android, trzeba będzie poczekać.

Tryb Incognito w Google Chrome już teraz zapewnia nam dużo prywatności. Przede wszystkim pozwala na przeglądanie internetu bez pozostawiania jakichkolwiek śladów w pamięci przeglądarki. Może to się przydać w sytuacji, gdy korzystamy z cudzego urządzenia i chcemy być nieco spokojniejsi, ale także wówczas, gdy z jakichś względów nie chcemy pozostawić po sobie śladów na swoim urządzeniu. Funkcja blokowania kart przyda się i w jednym, i w drugim przypadku.

Na urządzenia z Androidem niebawem trafi funkcja, która już teraz działa na produktach Apple. Chodzi o blokowanie dostępu do kart w Trybie Incognito, które mogą zostać wyświetlone po odblokowaniu ich numerem PIN lub hasłem, które służą do odblokowania telefonu. Możliwe będzie również odblokowanie kart przy użyciu czytnika linii papilarnych lub Face ID.

Co ważne, w przypadku odblokowywania twarzą, konieczne będzie wcześniejsze wciśnięcie przycisku na ekranie. Dopiero wówczas rozpocznie się skanowanie twarzy. Nie będzie ono zachodzić automatycznie - taka funkcja nie miałaby sensu, ponieważ nie mielibyśmy pełnej kontroli odnośnie tego, kiedy wyświetlą się treści.

Obecnie funkcja ta nie działa nawet w Chrome Canary, czyli wersji testowej przeglądarki Google Chrome. Oznacza to, że prawdopodobnie minie jeszcze trochę czasu, zanim wszyscy użytkownicy Androida dostaną możliwość jeszcze lepszego dbania o swoją prywatność podczas przeglądania internetu w Trybie Incognito.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)