Far Cry

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zanim strzelanka Crysis stała się wyznacznikiem poziomu graficznego gier, a przy okazji tytułem używanym do testowania podzespołów nowoczesnych komputerów, studio Crytek wypuściło w świat projekt Far Cry. Już on wyciskał soki z dawnych zestawów PC, dając wielu powód do zastanowienia nad doinwestowaniem w nowe części. Po latach produkcja, która dała Niemcom sławę, wciąż nieźle się trzyma.

Przygody walecznego Jacka Carvera, który wyrusza na kolorowy archipelag wysp w poszukiwaniu zaginionej dziennikarki, a zastaje tam coś, czego w życiu by się nie spodziewał, spędziły sen z powiek niejednemu komputerowcowi. Poza fantastyczną oprawą graficzną, Far Cry dalej zadziwia także sztuczną inteligencją przeciwników, potrafiących nawet całkiem dynamicznie dostosowywać się do poczynań gracza.

Wszystko zaczyna się jak wakacje w tropikach, ale szybko od zwiedzania przechodzi się do próby przetrwania i wybuchowego rozprawiania się z przeciwnikami, także nie do końca ludzkimi. Poza przemierzaniem rozległych połaci terenu, porośniętego bujną roślinnością, sporo czasu spędza się tutaj później także w opuszczonych bunkrach czy kompleksach badawczych. Czasami gra potrafi też dosyć skutecznie wystraszyć.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek przygody, oferując do kilkudziesięciu minut rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

Uwaga!

Jeśli obraz w grze jest zbyt ciemny, a suwaki od jasności nie chcą działać, należy w zaawansowanych ustawieniach graficznych przełączyć Special Effects Quality na Low. W przypadku znikających tekstur, dziwnej mgły oraz niebieskiego świata pomaga zmiana zmiennej r_Driver w pliku systemcfg.lua na OpenGL (w miejsce Direct3D9).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

świetna grafika, dźwięk i teksty bohaterów; ilość misji, broni i pojazdów.
brak
ocena użytkownika
22.02.2016 15:07

Świetna i wciągająca gra. Nie ma co porównywać z innymi tytułami bo obecnie to już trochę wiekowa produkcja (2004r.). Mimo to gra bardzo dobrze wykonana: świetna grafika, dźwięk i teksty bohaterów. Plus za ilość misji, rozległe środowisko oraz wiele dostępnych broni i pojazdów którymi możemy sterować. Gra jest wciągająca... zapewnia wiele godzin rozrywki, zadania nie są z góry narzucone. Poziom trudności definiujemy sami na początku - jest z czego wybierać i nad czym się męczyć. Inteligencja przeciwników na wysokim poziomie, reagują w czasie rzeczywistym na poczynania gracza. Jest to jedna z moich ulubionych gier. Pierwsza część z licznej i udanej serii. Na podstawie FC1 powstał także film. Co więcej o grze? Są momenty które potrafią nieźle przestraszyć i misje które potrafią nieźle zmęczyć gracza, jak chociażby ta którą rozpoczynamy w środku dżungli mając tylko nóż w dłoni. Gra godna polecenia.