FastPictureViewer Professional 1.9 Build 360

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FastPictureViewer to jedna z najszybszych przeglądarek plików graficznych RAW, obsługująca ponad 20 różnych formatów tworzonych przez większość najpopularniejszych aparatów cyfrowych. Doskonale sprawdza się także podczas pracy z grafiką w standardowych formatach.

Aplikacja jest złotym środkiem dla osób poszukujących funkcjonalności połączonej z szybkością działania i niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe. Interfejs programu zaprojektowany został w taki sposób, aby największa możliwa przestrzeń przeznaczona była na wyświetlanie obrazu. Poszczególne opcje znaleźć można w menu ulokowanym w dolnej części ekranu (może ono zostać ukryte) lub z poziomu menu kontekstowego. Ponadto w głównym oknie FastPictureViewer umiejscowiono kilka niezależnych okienek z narzędziami, które mogą być dowolnie przesuwane po ekranie. Odpowiadają one m.in. za wyświetlanie histogramu, informacji o grafice, zewnętrznych edytorach, a jedno z nich pozwala na ocenę poszczególnych zdjęć.

Przeglądarka FastPictureViewer poza możliwością pracy ze standardowymi plikami graficznymi (JPEG, BMP, PNG itp.) umożliwia także przeglądanie 20 formatów RAW stworzonych przy użyciu najpopularniejszych modeli aparatów cyfrowych (twórcy podają, że najnowsza wersja wspiera ich przeszło 350). Zdjęcia przeglądane mogą być bezpośrednio z karty pamięci zamontowanej w aparacie. Instalacja dodatkowych kodeków FastPictureViewer Codec Pack (płatne) pozwala wzbogacić listę obsługiwanych formatów o m.in. PSD, DNG, CR2, NEF, PEF, RAF, ORF, SR2, SRW, a także OpenEXR, Radiance HDR, TGA, PNM, DDS i JPEG2000. Z kolei po doinstalowaniu odpowiedniego kodeku DjVU możliwe staje się przeglądanie dokumentów zapisanych w tym formacie. Program oferuje wsparcie dla profili ICCv2/v4.

FastPictureViewer posiada także opcje prezentacji grafiki jako pokaz slajdów, zdalnego transferu MTP/PTP oraz zakładek do przechowywania wybranych zdjęć i filtrów, ułatwiających przeglądanie.

Uwaga!

  1. Na stronie producenta znaleźć można pełną listę obsługiwanych przez program formatów graficznych.
  2. Bezpłatny kodek DjVU rozszerzający fukncjonalność przeglądarki pobrać można tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!