r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fedora 12 beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano pierwszą i jedyną betę dystrybucji Fedora 12.

Nowa wersja charakteryzuje się większą szybkością działania. Wszystkie pakiety na platformę 32-bitową (x86_32) zostały skompilowane na i686 ze specjalną optymalizacją dla procesorów Intel Atom. Szybciej instalowane są także aktualizacje i są one mniejsze. Osiągnięto to dzięki pluginowi yum-presto, który w Fedorze 11 był opcjonalny a teraz jest domyślny. Ponadto kompresję gzip zastąpiono kompresją XZ. Znacznie ulepszono narzędzie NetworkManager. Kodek Theora zaktualizowano do wersji 1.1. Dodano eksperymentalną obsługę grafiki 3D przez karty AMD Radeon HD 2400 i nowsze. Ponadto ulepszono obsługę wielu monitorów.

Domyślnie instalowane jest narzędzie Abrt pozwalające automatycznie zgłaszać błędy. Wprowadzono Dracut, nowe narzędzie zarządzające procesem uruchamia się systemu. W PackageKit znalazły się pluginy pozwalające automatycznie zainstalować pakiet gdy tylko użytkownik spróbuje uruchomić program pochodzący z niezainstalowanego jeszcze pakietu. Dodano funkcje Bluetooth on-demand, która pozwala włączać Bluetooth gdy jest potrzebny i wyłączać go po 30 sekundach nieaktywności. Zintegrowano coraz popularniejszy interfejs Moblin, opracowany z myślą o netbookach. Wprowadzono także wiele ulepszeń do PulseAudio.

Najnowszą Fedorę można pobrać z sieci BitTorrent lub przez HTTP.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.