reklama

Finalna wersja Ubuntu One dla Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Canonical wydał finalną wersję klienta usługi Ubuntu One dla systemu Windows.

Ubuntu One jest platformą umożliwiającą przechowywanie i synchronizowanie plików w chmurze obliczeniowej. Usługa oferuje 5 GB przestrzeni dyskowej i pozwala na synchronizację plików, kontaktów, notatek i zakładek pomiędzy kilkoma komputerami. Użytkownicy mają także dostęp do powiązanego z usługą sklepu muzycznego Ubuntu One Music Store. Po wykorzystaniu całego dostępnego miejsca istnieje możliwość wykupienia kolejnych 20 GB w cenie 30 dolarów rocznie.

Firma Canonical rozpoczęła testy Ubuntu One dla Windows ponad rok temu. Po kilkunastu miesiącach prac usługa i obsługujący ją klient zostały dostosowane do pracy w systemie Microsoftu i od teraz każdy może z nich korzystać. Korzystanie z Ubuntu One wiąże się z koniecznością założenia darmowego konta. Pozwala ono na wymianę danych nie tylko między komputerami z system Windows i Linux - klient Ubuntu One jest dostępny także w wersji na smartfony z systemem Android. Właściciele telefonów Apple mają dostęp jedynie do aplikacji Ubuntu One Music.

Ubuntu One for Windows można pobrać bezpośrednio z naszego portalu z działu PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama