Finalne Web Gadu-Gadu już niedługo

Strona główna Aktualności

O autorze

Od przeszło tygodnia można testować wersję beta Web Gadu-Gadu. Jest to oficjalny klient GG na stronie WWW. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności instalacji programu, wystarczy wejść na stronę web.gadu-gadu.pl, zalogować się i można prowadzić konwersacje. Jest to nieoceniona pomoc w przypadku gdy skorzystać możemy jedynie z komputera, do którego maja dostęp również inne osoby - w szkole, pracy czy u znajomego lub w każdym innym miejscu gdzie nie można GG instalować. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z komunikatora nawet w miejscach gdzie możliwość używania GG jest zablokowana przez administratora (często takie praktyki stosowane są w miejscach pracy). Web GG wykorzystuje inny port niż tradycyjne GG więc można szaleć ;-)

Zaletą takiego rozwiązania jest jego wieloplatformowość, nie ma znaczenia Windows, Linux czy też MacOS. W wymaganiach na stronie Web GG zostały wymienione jedynie przeglądarki IE, Netscape i Opera jednak nie ma problemów również w Firefoksie, nie przypuszczam również żeby pojawiły się takie w przypadku Macowej Safari.

Samo w sobie Web Gadu-Gadu nie wiele różni się od prototypu, standardowe okienko i obsługa. Zaraz po zalogowaniu, jeśli mamy bazę kontaktów na serwerze jest ona pobierana. Nic dodać nic ująć.

Wersja ostateczna pojawić ma się jeszcze w tym roku.

© dobreprogramy
s