reklama

Finalny Internet Explorer 7 już jest, na razie w Yahoo

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Można już pobrać finalną wersję długo wyczekiwanej przeglądarki Internet Explorer 7! Sytuacja jest jednak ciekawa, gdyż sam Microsoft nie udostępnia jeszcze paczki instalacyjnej do pobrania. Plik można zaś pobrać z witryny Yahoo, która najwidoczniej uruchomiła stronę zachęcającą do aktualizacji o kilka godzin za wcześnie, niż powinna.

Każdy może pobrać IE7 ze strony Yahoo, warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest to wersja przeglądarki dostosowana do tego właśnie portalu - chodzi o ustawienia takie jak strona główna, domyślna wyszukiwarka itp. Razem w pakiecie dostarczany jest również Yahoo Toolbar. Można to jednak obejść rozpakowując pobrany plik exe np. za pomocą programu Total Commander, a potem uruchamiając IE7-Setup.exe. Prawdopodobnie w najbliższych godzinach Microsoft oficjalnie wyda nową przeglądarkę także na swoich serwerach, z domyślnymi ustawieniami i bez zbędnych dodatków. Póki co wciąż jest tam jeszcze oferowana wersja RC1.

Internet Explorer 7 można zainstalować na systemach Windows XP SP2, Windows XP x64 oraz Windows Server 2003 SP1. W chwili obecnej plik dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama