Internet Explorer nie został zapomniany. Nowy Edge obsłuży tryb zgodności

Microsoft pracuje nad nową wersję przeglądarki Edge
Microsoft pracuje nad nową wersję przeglądarki Edge
Oskar Ziomek

01.04.2019 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera nowej wersji przeglądarki Microsoft Edge, która będzie bazować na Chromium, zbliża się wielkimi krokami. W sieci nie brakuje informacji o nowym wydaniu, a stosunkowo niedawno mieliśmy okazję zobaczyć, jak będzie wyglądać interfejs. Wiele osób już teraz sugeruje, że nowy Edge może się szybko stać pierwszą wartą uwagi alternatywą dla Chrome'a, który aktualnie dominuje na rynku.

Jak zwraca uwagę serwis Bleeping Computer, w nowym Edge'u prawdopodobnie nie zabraknie także akcentu związanego z inną przeglądarką. Wśród zaawansowanych ustawień, które zgodnie z koncepcją Chromium realizowane są poprzez zmienianie wartości flag, odnaleziono możliwość włączenia integracji z przeglądarką Internet Explorer.

Ustawienia eksperymentalne nowego Microsoft Edge'a.
Ustawienia eksperymentalne nowego Microsoft Edge'a.

Takie rozwiązanie ma umożliwić uruchamianie wybranych kart z pominięciem działania silnika Chromium. Wówczas wykorzystywany miałby być tryb zgodności z Internet Explorerem, co może okazać się przydatne przede wszystkim w części zastosowań zawodowych. Niektóre aplikacje webowe mogły bowiem zostać stworzone wyłącznie z myślą o Internet Explorerze i tylko w nim działać poprawnie.

Microsoft Edge i tryb zgodności z Internet Explorerem.
Microsoft Edge i tryb zgodności z Internet Explorerem.

Nowy Microsoft Edge nadejdzie lada moment

Warto wiedzieć, że Edge bazujący na Chromium jest już na zaawansowanym etapie rozwoju i prawdopodobnie już niedługo trafi do użytkowników wraz z wiosenną aktualizacją Windows 10. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale od dłuższego czasu Microsoft skupia się wyłącznie na poprawkach błędów, co wskazuje na ostatnie szlify przed udostępnieniem wersji 19H1 wszystkich użytkownikom.

Nie oznacza to niestety, że aktualizację będzie można w praktyce szybko zainstalować. Dotychczas tempo wdrażania październikowej – i wciąż najnowszej – aktualizacji pozostawiało bowiem wiele do życzenia. Sytuacja może się jednak dynamicznie zmieniać, bowiem dopiero od niedawna ta wersja systemu jest wydaniem polecanym każdemu nowemu użytkownikowi Windows 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)