Finalny Internet Explorer 7 już jest, na razie w Yahoo

Strona główna Aktualności

O autorze

Można już pobrać finalną wersję długo wyczekiwanej przeglądarki Internet Explorer 7! Sytuacja jest jednak ciekawa, gdyż sam Microsoft nie udostępnia jeszcze paczki instalacyjnej do pobrania. Plik można zaś pobrać z witryny Yahoo, która najwidoczniej uruchomiła stronę zachęcającą do aktualizacji o kilka godzin za wcześnie, niż powinna.

Każdy może pobrać IE7 ze strony Yahoo, warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest to wersja przeglądarki dostosowana do tego właśnie portalu - chodzi o ustawienia takie jak strona główna, domyślna wyszukiwarka itp. Razem w pakiecie dostarczany jest również Yahoo Toolbar. Można to jednak obejść rozpakowując pobrany plik exe np. za pomocą programu Total Commander, a potem uruchamiając IE7-Setup.exe. Prawdopodobnie w najbliższych godzinach Microsoft oficjalnie wyda nową przeglądarkę także na swoich serwerach, z domyślnymi ustawieniami i bez zbędnych dodatków. Póki co wciąż jest tam jeszcze oferowana wersja RC1.

Internet Explorer 7 można zainstalować na systemach Windows XP SP2, Windows XP x64 oraz Windows Server 2003 SP1. W chwili obecnej plik dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej.

© dobreprogramy
s