reklama

Firebug 1.5 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępny Firebug 1.5 - przeznaczone dla Firefoksa 3.5 oraz 3.6 narzędzie programistyczne, umożliwiające m.in. podgląd i edycję kodu HTML, CSS i skryptów JavaScript oraz zaawansowaną analizę procesu ładowania stron internetowych.

Wśród wielu zmian wprowadzonych do tego wydania warto wymienić dodanie narzędzi Quick Info Box oraz Image Map Inspektor oraz przycisku Persist w konsoli aplikacji, wprowadzenie obsługi elementów SVG i MathML, możliwość edytowania elementów styli oraz wyszukiwarkę i nowe funkcje, które pojawiły się w interfejsie użytkownika. Autorzy załatali także liczne błędy dostrzeżone w poprzednich wydaniach.

Wtyczkę Firebug 1.5 można pobrać z poziomu naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux oraz Mac OS X. Przypominamy, że narzędzie poprawnie współpracuje jedynie z przeglądarką Firefox 3.5 i 3.6.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić