Firefall

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Firefall to futurystyczna strzelanka MMO oferująca graczowi opcję stworzenia własnego wojownika w jednym z kilku dostępnych pancerzy odpowiadającym konkretnym klasom - szturmowiec, medyk, zwiadowca czy ciężkozbrojny.

Fabuła gry jest dość ciekawa choć też ciut sztampowa zarazem – oto w przyszłości na Ziemię spadają fragmenty asteroidy niszcząc sporo globu, ale przy okazji niosąc potężny nowy pierwiastek crystit. Pozwolił on na wygenerowanie sporych zapasów energii, ale szybko się wyczerpał, więc naukowcy zaczęli szukać źródła jego pochodzenia we wszechświecie. Daleko w kosmosie założono kolonię Alpha Prime, gdzie rozpoczęto wydobycie. Z czasem udało się przyśpieszyć transport międzyplanetarny, a z pomocą nowinek technologicznych zbudowano ogromnych rozmiarów nowoczesny statek potrafiący zaginać przestrzeń. Uległ on jednak awarii wywołując na Ziemi wyrwy w czasoprzestrzeni powodujące kolejne zniszczenia. Z czasem wyłoniła się z nich rasa zwana Wybrańcami, z którą to ludzkość musiała stanąć do walki…

Sama rozgrywka jest dosyć standardowa jak na MMO. Wykonujemy kolejne misje w otwartym świecie wybijając masę potworów z broni palnej. Z przeciwników wypadają fundusze, bronie, a także minerały, które można wykorzystać do wytworzenia czegoś użytecznego – o ile dysponujemy już odpowiednim przepisem na przedmiot. Istnieje również możliwość łączenia się z innymi w zorganizowane grupy, jak również mierzenia się z żywymi graczami, a także udział w zawodach futurystycznej piłki Jetball co dodatkowo urozmaica rozgrywkę.

Akcja ukazana jest zza pleców bohatera lub z poziomu jego oczu. Ciekawym dodatkiem do uzbrojenia są odrzutowe buty umożliwiające nie tylko szybsze przemieszczanie się między lokacjami, ale również długie szybowanie w powietrzu. Świetne wrażenia graficzne gwarantuje oparcie Firefalla na bazie niesamowicie zapowiadającej się kiedyś technologii Offset, której twórców w 2008 roku wykupił Intel. Zespół później zamknięto, ale prawa do korzystania z silnika zostały u Red 5 Studios - producentów gry.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
PitBoss   10 #7 15.02.2018 19:27

Szkoda że gra umarła. Dla mnie ta gra zasługiwała na Next Gen. W tej grze było co robić, multum ludzi i zawsze było z kim grać. Wypasione misje, dungeony. Oprawa graficzna. Wiem że nie wszystko z nowym patchem było na lepsze, ale po mimo tego nie rozumiem dla czego zaprzestano prac nad grą, i odsunięto team. :( ehhh te wspomnienia i tęsknota za tą grą.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #6 14.12.2014 21:44

@michalswb: A może włąsnie teraz jest czas, aby zajrzeć do tej gry - Ja osobiście polecam.

michalswb   8 #5 09.08.2013 12:48

uuuuuu tyle czasu na to czekałem, teraz już mi się odechciało, przejdę bokiem.

Autor edytował komentarz.
Jaro070   18 #4 04.08.2013 13:57

@Docent: Dziękuję za odpowiedź.

Docent REDAKCJA  15 #3 03.08.2013 18:40

@Jaro070: Firefall nie jest pobierany za pomocą asystenta, stąd nie ma oddzielnych linków bezpośrednich - nie są one konieczne. Klikając w przycisk Pobierz przechodzisz na stronę pobierania producenta. Poza tym Ty jako zalogowany użytkownik nigdy asystenta nie otrzymasz, zawsze pobierasz bezpośrednio.

Jeśli asystent byłby oferowany, pod przyciskiem pobierania znajdzie się informacja ("Asystent pobierania włączony"), a linki bezpośrednie znajdziesz po prawej stronie, tam gdzie teraz znajduje się przycisk "wszystkie wersje".

Autor edytował komentarz.
Jaro070   18 #2 03.08.2013 16:50

Komentarze coś nie chcą się dodawać.

Gdzie są Linki Bezpośrednie?

Autor edytował komentarz.
PitBoss   10 #1 02.08.2013 22:34

Bardzo świetna oprawa graficzna! na wysokim poziomie. PVE , PVP, "Dungeony", wszelkie anomalie, wiele klass, crafing rozbudowany, tak więc jest co robić, więc do roboty!

I Radzę zajrzeć na stronie producenta bo te tutaj zdjęcia wstawione są jak dla mnie kiepskie, lepsze piękno jest w grze! bo sam nie raz z zachwytu robiłem screeny :)

Autor edytował komentarz.