Firefall na weekend

Firefall na weekend

Firefall na weekend
Rafał Szramowiat
02.08.2013 18:15, aktualizacja: 26.09.2013 16:59

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Firefall - futurystyczną strzelankę MMO oferującą graczowi opcję stworzenia własnego wojownika w jednym z kilku dostępnych pancerzy odpowiadającym konkretnym klasom - szturmowiec, medyk, zwiadowca czy ciężkozbrojny.

Fabuła gry jest dość ciekawa choć też ciut sztampowa zarazem – oto w przyszłości na Ziemię spadają fragmenty asteroidy niszcząc sporo globu, ale przy okazji niosąc potężny nowy pierwiastek crystit. Pozwolił on na wygenerowanie sporych zapasów energii, ale szybko się wyczerpał, więc naukowcy zaczęli szukać źródła jego pochodzenia we wszechświecie. Daleko w kosmosie założono kolonię Alpha Prime, gdzie rozpoczęto wydobycie. Z czasem udało się przyśpieszyć transport międzyplanetarny, a z pomocą nowinek technologicznych zbudowano ogromnych rozmiarów nowoczesny statek potrafiący zaginać przestrzeń. Uległ on jednak awarii wywołując na Ziemi wyrwy w czasoprzestrzeni powodujące kolejne zniszczenia. Z czasem wyłoniła się z nich rasa zwana Wybrańcami, z którą to ludzkość musiała stanąć do walki…

Sama rozgrywka jest dosyć standardowa jak na MMO. Wykonujemy kolejne misje w otwartym świecie wybijając masę potworów z broni palnej. Z przeciwników wypadają fundusze, bronie, a także minerały, które można wykorzystać do wytworzenia czegoś użytecznego – o ile dysponujemy już odpowiednim przepisem na przedmiot. Istnieje również możliwość łączenia się z innymi w zorganizowane grupy, jak również mierzenia się z żywymi graczami, a także udział w zawodach futurystycznej piłki Jetball co dodatkowo urozmaica rozgrywkę.

Akcja ukazana jest zza pleców bohatera lub z poziomu jego oczu. Ciekawym dodatkiem do uzbrojenia są odrzutowe buty umożliwiające nie tylko szybsze przemieszczanie się między lokacjami, ale również długie szybowanie w powietrzu. Świetne wrażenia graficzne gwarantuje oparcie Firefalla na bazie niesamowicie zapowiadającej się kiedyś technologii Offset, której twórców w 2008 roku wykupił Intel. Zespół później zamknięto, ale prawa do korzystania z silnika zostały u Red 5 Studios - producentów gry.

Grę Firefall można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> MMO.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
Retry? na weekend
Retry? na weekend
Rafał Szramowiat
Flickers na weekend
Flickers na weekend
Rafał Szramowiat
Trove na weekend
Trove na weekend
Rafał Szramowiat
ArcheBlade na weekend
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Renegade X na weekend
Renegade X na weekend
Rafał Szramowiat
Dota 2 na weekend
Dota 2 na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (16)