Firefall na weekend

Firefall na weekend
02.08.2013 18:15
Firefall na weekend

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Firefall - futurystyczną strzelankę MMO oferującą graczowi opcję stworzenia własnego wojownika w jednym z kilku dostępnych pancerzy odpowiadającym konkretnym klasom - szturmowiec, medyk, zwiadowca czy ciężkozbrojny.

Fabuła gry jest dość ciekawa choć też ciut sztampowa zarazem – oto w przyszłości na Ziemię spadają fragmenty asteroidy niszcząc sporo globu, ale przy okazji niosąc potężny nowy pierwiastek crystit. Pozwolił on na wygenerowanie sporych zapasów energii, ale szybko się wyczerpał, więc naukowcy zaczęli szukać źródła jego pochodzenia we wszechświecie. Daleko w kosmosie założono kolonię Alpha Prime, gdzie rozpoczęto wydobycie. Z czasem udało się przyśpieszyć transport międzyplanetarny, a z pomocą nowinek technologicznych zbudowano ogromnych rozmiarów nowoczesny statek potrafiący zaginać przestrzeń. Uległ on jednak awarii wywołując na Ziemi wyrwy w czasoprzestrzeni powodujące kolejne zniszczenia. Z czasem wyłoniła się z nich rasa zwana Wybrańcami, z którą to ludzkość musiała stanąć do walki…

Sama rozgrywka jest dosyć standardowa jak na MMO. Wykonujemy kolejne misje w otwartym świecie wybijając masę potworów z broni palnej. Z przeciwników wypadają fundusze, bronie, a także minerały, które można wykorzystać do wytworzenia czegoś użytecznego – o ile dysponujemy już odpowiednim przepisem na przedmiot. Istnieje również możliwość łączenia się z innymi w zorganizowane grupy, jak również mierzenia się z żywymi graczami, a także udział w zawodach futurystycznej piłki Jetball co dodatkowo urozmaica rozgrywkę.

Akcja ukazana jest zza pleców bohatera lub z poziomu jego oczu. Ciekawym dodatkiem do uzbrojenia są odrzutowe buty umożliwiające nie tylko szybsze przemieszczanie się między lokacjami, ale również długie szybowanie w powietrzu. Świetne wrażenia graficzne gwarantuje oparcie Firefalla na bazie niesamowicie zapowiadającej się kiedyś technologii Offset, której twórców w 2008 roku wykupił Intel. Zespół później zamknięto, ale prawa do korzystania z silnika zostały u Red 5 Studios - producentów gry.

Grę Firefall można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> MMO.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
SubRay na weekend
SubRay na weekend
Rafał Szramowiat
P.U.S.H. na weekend
P.U.S.H. na weekend
Rafał Szramowiat
Aquarius na weekend
Aquarius na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (16)