Firefox 3 RC1

Strona główna Aktualności

O autorze

Na serwerach Mozilli pojawiła się pierwsza wersja kandydująca przeglądarki Firefox 3.

Spośród najistotniejszych nowości w tym wydaniu należy wymienić silnik renderujący Gecko 1.9, dodanie wsparcia dla modułu kontroli rodzicielskiej systemu Windows Vista, nowy menadżer haseł Easier, zoom, organizer miejsc z dodatkowym modułem kopii zapasowych, automatyczną weryfikację instalowanych dodatków z blokadą instalacji starszych i nie do końca sprawdzonych, a także możliwość przywracania sesji menadżera plików wskutek przerwania pobierania i zdefiniowania poszczególnym nagłówkom wybranych przez siebie działań.

Prócz tego dodano możliwość przystosowania lokalizacji i wielkości panelu wyszukiwania, instalacji rozszerzeń bezpośrednio z poziomu menadżera dodatków, większą integrację z zainstalowanym oprogramowaniem zabezpieczającym, nowe strony błędów SSL z czytelniejszymi informacjami, poprawienie obsługi grafik SVG i stylów CSS oraz większą integrację z używanym systemem w kwestii wyglądu. Pełną listę zmian można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu.

Najnowszą wersję przeglądarki Firefox 3 RC1 przeznaczoną dla systemu Windows, Linux i Mac OS X można pobrać z serwerów producenta. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy

Komentarze