reklama

Firefox 3.5: 24 godziny, 5 milionów pobrań

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wydaną przedwczoraj przeglądarkę Firefox 3.5 pobrano w ciągu pierwszych 24 godzin ponad 5 milionów razy.

Przypomnijmy, że przy okazji wydania poprzedniej, głównej wersji 3.0 i urządzonego przez Mozillę wielkiego Download Day pobrań w pierwszej dobie od premiery było nieco więcej - ostatecznie ponad 8 milionów. Wynik najnowszej wersji przeglądarki spod znaku liska nie jest więc może rekordowy, ale z pewnością imponujący.

Najnowsze dane spływające z rozmaitych firm badających rynek przeglądarek pokazują, że Firefox 3.5 jest już teraz bardzo popularny. Według badań realizowanych "na żywo" przez amung.us Firefoksa tylko w wersji 3.5 używa w tej chwili 2,75% internautów na świecie, w Polsce aż 4,02%. Wśród czytelników naszego vortalu jego popularność jest jeszcze większa - wczoraj już ok. 14% wizyt pochodziło właśnie z najnowszej wersji Firefoksa.

Łączna liczba pobrań Firefoksa przekroczyła w ubiegłym roku 500 milionów. Szacuje się, że aktualnie licznik powinien wskazywać około 950 milionów. Magiczna bariera miliarda jest już więc bardzo blisko - prawdopodobnie Mozilla przekroczy ją już w przyszłym miesiącu.

Jeśli ktoś jeszcze nie pobrał Firefoksa 3.5, a chciałby to zrobić, polecamy udać się do naszego vortalowego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama