Firefox pozwoli jednocześnie blokować wszystkie powiadomienia

Firefox pozwoli jednocześnie blokować wszystkie powiadomienia
Oskar Ziomek

08.01.2018 19:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie przepadają za ciągłym odrzucaniem propozycji wysyłania powiadomień push oraz udzielania zezwoleń na dostęp do lokalizacji czy mikrofonu podczas korzystania z Internetu. Firefox 59 pozwoli na globalne ich odrzucanie, dzięki wybraniu odpowiedniej opcji w ustawieniach. Możliwość tę można już teraz testować w Firefoksie 59 Nightly, choć stabilne wydanie przeglądarki w tej wersji pojawi się dopiero w marcu.

Zasada działania jest bardzo prosta. Zamiast ręcznie odrzucać propozycję wysyłania powiadomień za każdym razem, gdy odwiedzimy witrynę oferującą taką możliwość, wchodzimy do ustawień, a tam wybieramy, że nie zgadzamy się nigdy. Oczywiście można przy tym edytować listę stron, którym na wysyłanie powiadomień nadal pozwalamy, by w ten sposób nie przegapić notyfikacji z ulubionego portalu czy komunikatu o niezbędnym zezwoleniu na dostęp do mikrofonu w webowej wersji komunikatora.

Obraz

Do właściwej sekcji opcji dostaniemy się wybierając w ustawieniach Privacy & Security, a następnie Settings... obok Notifications w dziale Permissions. Prócz możliwości wyłączenia wszystkich nowych powiadomień z nieznanych dotąd witryn dzięki opcji u samego dołu, możemy także edytować stąd stan tej opcji dla stron, które już zdążyliśmy odwiedzić wcześniej.

W nieco bardziej skomplikowany sposób powiadomienia w Firefoksie można także wyłączyć całkowicie, ale trzeba do tego skorzystać z ustawień zaawansowanych, do których dostaniemy się wpisując w adresie przeglądarki about:config. Tam należy zlokalizować, a następnie zmienić na False wartość następujących funkcji:

  • *dom.webnotifications.enabled, jeśli chcemy zrezygnować z wszystkich powiadomień,
  • media.navigator.enabled oraz media.peerconnection.enabled dla rezygnacji z powiadomień związanych z kamerą i mikrofonem,
  • geo.enabled, gdy chodzi o lokalizację.

Firefoksa Nightly, a także inne wydania rozwojowe, pobrać można z naszego katalogu rozwijając menu Wszystkie wersje*.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także