Firefox pozwoli jednocześnie blokować wszystkie powiadomienia

Firefox pozwoli jednocześnie blokować wszystkie powiadomienia

Firefox pozwoli jednocześnie blokować wszystkie powiadomienia
Oskar Ziomek
08.01.2018 19:14

Jest dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie przepadają za ciągłym odrzucaniem propozycji wysyłania powiadomień push oraz udzielania zezwoleń na dostęp do lokalizacji czy mikrofonu podczas korzystania z Internetu. Firefox 59 pozwoli na globalne ich odrzucanie, dzięki wybraniu odpowiedniej opcji w ustawieniach. Możliwość tę można już teraz testować w Firefoksie 59 Nightly, choć stabilne wydanie przeglądarki w tej wersji pojawi się dopiero w marcu.

Zasada działania jest bardzo prosta. Zamiast ręcznie odrzucać propozycję wysyłania powiadomień za każdym razem, gdy odwiedzimy witrynę oferującą taką możliwość, wchodzimy do ustawień, a tam wybieramy, że nie zgadzamy się nigdy. Oczywiście można przy tym edytować listę stron, którym na wysyłanie powiadomień nadal pozwalamy, by w ten sposób nie przegapić notyfikacji z ulubionego portalu czy komunikatu o niezbędnym zezwoleniu na dostęp do mikrofonu w webowej wersji komunikatora.

350208651736410049

Do właściwej sekcji opcji dostaniemy się wybierając w ustawieniach Privacy & Security, a następnie Settings... obok Notifications w dziale Permissions. Prócz możliwości wyłączenia wszystkich nowych powiadomień z nieznanych dotąd witryn dzięki opcji u samego dołu, możemy także edytować stąd stan tej opcji dla stron, które już zdążyliśmy odwiedzić wcześniej.

W nieco bardziej skomplikowany sposób powiadomienia w Firefoksie można także wyłączyć całkowicie, ale trzeba do tego skorzystać z ustawień zaawansowanych, do których dostaniemy się wpisując w adresie przeglądarki about:config. Tam należy zlokalizować, a następnie zmienić na False wartość następujących funkcji:

  • *dom.webnotifications.enabled, jeśli chcemy zrezygnować z wszystkich powiadomień,
  • media.navigator.enabled oraz media.peerconnection.enabled dla rezygnacji z powiadomień związanych z kamerą i mikrofonem,
  • geo.enabled, gdy chodzi o lokalizację.

Firefoksa Nightly, a także inne wydania rozwojowe, pobrać można z naszego katalogu rozwijając menu Wszystkie wersje*.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)