Firefox 56 dostępny: drobne usprawnienia przed dużą aktualizacją

Firefox 56 dostępny: drobne usprawnienia przed dużą aktualizacją

Firefox 56 dostępny: drobne usprawnienia przed dużą aktualizacją
28.09.2017 16:16, aktualizacja: 28.09.2017 23:47

Mozilla wydała stabilnego Firefoksa 56.0. To ostatnia większa aktualizacja przed wprowadzeniem wersji oznaczonej numerkiem 57 przynoszącej duże zmiany. W związku z tym większych nowości nie uświadczymy, choć pojawiło się kilka wartych uwagi usprawnień.

W Firefoksie 55 pojawiło się wbudowane narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu, ale nie było ono dostępne u wszystkich użytkowników. Zmienia się to wraz z najnowszą aktualizacją – z narzędzia mogą korzystać wszyscy użytkownicy wersji 56. Nieznacznych uprawnień doczekało się również menu ustawień, wprowadzono integrację z polem wyszukiwania, pokazującym wyniki wyszukiwania dla konkretnych opcji.

Firefox 56.0 to również koniec z automatycznym odtwarzaniem mediów w kartach otwieranych w tle. Pojawiło się wsparcie dla sprzętowego przyspieszenia AES-GCM, protokół Safe Browsing został zaktualizowany do wersji 4, usprawniono zabezpieczenia służące do weryfikacji pobieranych plików. Zmiany pojawiły się także w mechanizmie aktualizacji Firefoksa do nowszych wersji – korzystanie z wbudowanego narzędzia to 20% mniej danych do pobrania.

Obraz

Nowości pojawiły się także w wersji Firefoksa 56 skierowanej na Androida. Mobilna przeglądarka kończy ze wsparciem dla Flasha oraz Androida 4.0. Wsparcie dla rozszerzeń doczekało się usprawnień. Udoskonalono także wydajność i zmniejszono zużycie energii w WebRTC.

Nowe wersje to też usunięcie zgłoszonych błędów i inne drobne usprawnienia. Firefoksa 56.0 znajdziecie już w naszej bazie. Jeśli korzystacie z mechanizmu aktualizacji wbudowanego w przeglądarkę, to prawdopodobnie będziecie musieli poczekać do jutra.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)