Firefox 67 gotowy. Najwięcej zyskasz, jeśli masz kartę graficzną Nvidii

Strona główna Aktualności

O autorze

Po problemach z rozszerzeniami do Firefoxa Mozilla obiecała nam chwilę odpoczynku od szybkich wydań nowych wersji Firefoxa. Dlatego Firefox 67 został udostępniony dopiero dziś, a oficjalnie zostanie wydany 21 maja.

Zgodnie z zapowiedziami do wersji 67 przeglądarki trafi między innymi możliwość blokowania skryptów kopiących kryptowaluty, co można włączyć w sekcji ustawień poświęconej blokowaniu treści.

Od marca w wersji beta Firefoxa 67 działa autoryzacja dwuskładnikowa, wykorzystująca API FIDO - to samo, które zostało wprowadzone w Androidzie i pozwala używać smartfonu jako fizycznego klucza. Specjaliści mogą też korzystać z możliwości instalowania kilku wersji Firefoxa bez obawy o utratę danych.

Już od Firefoxa 64 w kanale testowym domyślnie włączony był WebRender. To komponent pozwalający renderować strony internetowe z użyciem karty graficznej, dzięki czemu mogą dobić nawet do 60 klatek na sekundę. Zła wiadomość jest taka, że otrzymają go tylko nieliczni - został włączony u 5% użytkowników, wyłącznie na Windowsie 10 z desktopowymi kartami graficznymi Nvidii. Na Linuxie za to pojawiła się obsługa kodeka AV1.

W naszej bazie programów znajdziecie Firefoxa 67 dla Windowsa i macOS-a.

© dobreprogramy
s