Firefox for Maemo RC3 - coraz bliżej stabilnego wydania

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Mozilla wydała trzecią wersję kandydującą mobilnej wersji Firefoksa przeznaczonej na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Maemo.

Firefox for Maemo RC3 jest już wydaniem bardzo bliskim stabilnemu, stąd najważniejsze zmiany to głównie ostatnie szlify wydajności przeglądarki - jak zapewnia Mozilla, strony renderują się znacznie szybciej niż w wersji RC2, poprawiono szybkość przesuwania i skalowania stron. Interesujący jest fakt, że w RC3 zdecydowano o domyślnym wyłączeniu obsługi plug-inów, które według Mozilli, głównie ze względu na Flash, były zbyt niedopracowane i mocno spowolniały przeglądanie. Zaawansowani użytkownicy oczywiście z powrotem mogą je włączyć. Poza tym wprowadzono całkiem sporo drobnych zmian i usprawnień, z pełną ich listą można się zapoznać na stronie Release Notes.

Firefox for Maemo RC3 oficjalnie wspierany jest na smartfonach Nokia N900 i N810. Użytkownicy, którzy już korzystają z poprzedniej wersji powinni otrzymać uaktualnienie automatycznie. Niezależnie od tego wersję RC3 można pobrać ze stron Mozilli - także w języku polskim.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu