VLC 3.0 coraz bliżej stabilnego wydania, dostępne nowa wersja testowa

VLC 3.0 coraz bliżej stabilnego wydania, dostępne nowa wersja testowa

VLC 3.0 coraz bliżej stabilnego wydania, dostępne nowa wersja testowa
13.12.2017 13:50

Wydanie dużej aktualizacji do VLC coraz bliżej. Jeden z najpopularniejszych, bezpłatnych odtwarzaczy filmów i muzyki zostanie zaktualizowany do wersji 3.0, przynoszącej pokaźną paczkę nowości.

Testy nowej wersji weszły już na zaawansowany poziom. Po wersji 3.0 oznaczonej jako RC1, dostaliśmy aktualizacje podnoszącą numer do RC2. Wersje kandydujące do wydania stabilnego wydawane są już w Snapach i znalazły się już w gałęzi Debian experimental.

Wersja 3.0 przyniesie sporo wartych odnotowania zmian. Wprowadzono dekodowanie GStreamer zerowej kopii filmu i inne ulepszenia zerowej kopii dla GPU. Dodane zostanie wsparcie dla HTTP/2, adaptacyjnego streamingu, ulepszona obsługa UPnP, opcjonalne wsparcie systemd i obsługa przeglądania sieci z wykorzystaniem Samby, FTP/SFTP, NFS i innych protokołów.

Wprowadzono także wsparcie dla bezprzewodowego przysłania treści w Google Chromecast, początkową obsługę wideo w 360 stopniach, w systemach Linux i BSD domyślnym wyjściem wideo jest już OpenGL oraz VLC obsługuje teraz bezpośrednie renderowanie w OpenGL przy użyciu GL 4.4. Dodatkowo usprawnienia doczekała się wersja na Androida.

Zanim jednak VLC 3.0 ukaże się w wersji stabilnej, to wciąż muszą zostać rozwiązane problemy w wersjach RC. Na chwilę obecną liczba wszystkich zgłoszeń wynosi 196, z czego 168 ma już status zamkniętych, a pozostałe 28 wciąż oznaczonych jest jako aktywne. Patrząc jednak na szybkość zatwierdzania kolejnych wersji RC, można mieć nadzieję, że stabilny VLC 3.0 pojawi się w ciągu najbliższych tygodni.

Aktualną stabilną wersję znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. VLC dostępny jest na Windowsa, macOS-a, Androida, iOS-a oraz na wiele innych platform, których spis znajdziecie na stronie VLC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)