r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox: testujemy nowy mechanizm autouzupełniania formularzy

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Przydatna nowość pojawiła się w testowej wersji przeglądarki Firefox w kanale Nightly. Program oferuje nowy mechanizm autouzupełnia pół w formularzach, który może być dla wielu wygodniejszy niż ten wykorzystywany choćby w Chrome. Użytkownik ma bowiem łatwy dostęp do samodzielnego tworzenia kolejnych tożsamości.

W najnowszej kompilacji nocnej, nowe autouzupełnianie formularzy jest domyślnie włączone. Konieczne jest jednak stworzenie profilu lub profilów, dzięki którym uzupełnianie nawet szczegółowych formularzy będzie się odbywało automatycznie. W tym celu konieczne jest przejście w ustawieniach przeglądarki do menu Prywatność i bezpieczeństwo. Tam należy kliknąć przycisk Saved Profiles.

W nowym oknie będziemy mogli wprowadzić takie dane, jak imię, nazwisko, adresy, numer telefonu czy e-mail. Następnie wystarczy zapisać profil i przejść do formularza – w menu dostępny jest nawet link do testowego. Po kliknięciu pola, wyświetli się lista z propozycją automatycznego uzupełnienia formularza wprowadzonymi wcześniej danymi. Pozycji będzie tutaj tyle, ile tożsamości wprowadził użytkownik.

r   e   k   l   a   m   a

Ogromną zaletą jest tutaj prostota i przejrzystość, choć na razie obsługiwane są formularze na stronach, których język został zdefiniowany jako angielski. Nie wiadomo także, ile trzeba będzie czekać na implementację w wydaniu stabilnym Firefoksa, o ile w ogóle będzie ona miała miejsce.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.